Categorieën

Service

Dinsdag 11 februari

Dinsdag 11 februari
Terug

Dinsdag 11 februari

  • 11-02-2025
  • Agenda
  • Alzheimer Café

    Vanavond in Frankeland, vanaf half acht, het Alzheimer Café.

  • Wenneker Cinema

    20.00 uur: Queer

  • Klaverjassen

    In wijkcentrum Oost wordt vanavond geklaverjast. Vanaf half acht.

  • Expositie Schrijfcafé

    Elke derde woensdagochtend van de maand vindt in de Beurszaal in de Korenbeurs het Schrijfcafé plaats. Tijdens deze workshop werken de deelnemers met docent Carla Belksma aan het verbeteren van hun - verschillende - schrijftechnieken; gedichten en verhalen van bekende en onbekende schrijvers dienen ter inspiratie. De deelnemers worden zo gestimuleerd om met hun eigen verhaal aan de slag te gaan, die ze ook delen met de andere deelnemers. Deze schrijfsels worden nu tentoongesteld in een expositie in de bibliotheek in de Korenbeurs op de eerste etage. Te zien van tien tot vijf. 

  • Tai Chi en Qi Gong

    In januari en februari organiseert de stichting Tairos een proeflesperiode 'Tai Chi' voor zowel beginners als gevorderden. In de lessen wordt Tai Chi gecombineerd met Qi Gong. Dit zijn eenvoudige oefeningen die gericht zijn op ontspanning.
    De lessen worden op dinsdagmiddagen gegeven door een ervaren en enthousiaste docent. De gevorderdengroep heeft les van 14.45 tot 15.45 uur en de beginnersgroep van 15.50 tot 16.50 uur. In de sportzaal bij De Erker. Kosten: € 15,- voor drie proeflessen. Van tevoren aanmelden bij Wilma Evers (E: [email protected]).

  • Jenevermuseum

    In het Nationaal Jenevermuseum Schiedam is de tentoonstelling 'Jenever in de Wereld, De verleiding van jenever' te zien. In de vergrote zaal is de verbreiding en verspreiding van jenever in de wereld te zien. "U kunt daar met eigen ogen zien hoe ver de invloed van Schiedam en zijn jenever reikt." Verder is er natuurlijk de branderij en twee zalen met de vaste opstelling over de historie van de jeneverindustrie, het proces, de mensen die er werken en de maatschappelijke betekenis ervan.
    Van elf tot vijf na reservering (E: [email protected]) te bezoeken; kosten: 12,50 euro, kinderen tot twaalf jaar gratis.

  • Stedelijk Museum Schiedam

    Een week van ombouwen naar de nieuwe tentoonstellingen die komend weekend beginnen. Nog wel te zien: 'I Hit You With a Flower – suikerzoete kunst met een bite' wordt 'een eerbetoon aan meisjeskunst’ genoemd. Dit keer niet denigrerend, maar een geuzennaam. Te zien is werk van pioniers als Lily van der Stokker, Kinke Kooi en Pipilotti Rist tot jonger talent als Vera Gulikers, Frances Goodman, Dae Uk Kim, Jurjen Galema, Mari Katayama en Alex Naber & Chelseaboy. Ruim twintig (inter)nationale kunstenaars blinken uit in roze, pastel of juist knalkleuren, goud, glitter, bloemen en andere motieven. Zij maken frivole kunstwerken die even aanlokkelijk als intelligent zijn. Deze kunstenaars betrekken je via een verrukkelijke verleidingsstrategie bij hun fluwelen activisme en de open samenleving waar zij voor staan. 

    En natuurllijk is het Panorama Schiedam te zien, een overzicht van de Schiedamse geschiedenis.

  • De Walvisch

    Museummolen De Walvis is vandaag van elf tot vijf te bezoeken. Toegang volwassenen: 7,50 euro. Kinderen: 2,50 of vijf euro.