Categorieën

Service

Vrijdag 19 juli

Vrijdag 19 juli
Terug

Vrijdag 19 juli

  • 19-07-2024
  • Agenda
  • Harg-Spaland

    Kunstenares Tiny van Waardenburg exposeert met zestien schilderijen in Harg-Spaland aan de Willem Andriessenlaan. In haar schilderkunst spelen kleuren een belangrijke rol. Zij is groot bewonderaar van de werken uit de Cobra-groep, die ook vaak terug te vinden zijn in haar werk.

  • Fluisterboot

    Door de Schiedamse havens voor een bijzonder en spectaculair aanzicht van de stad. Gelardeerd met een hoop leerzame geschiedenis, weetjes en anekdotes. Dat is het concept van de fluisterboot. Er is keus uit een lange vaartocht van tachtig minuten - vertrek half twaalf - en een tocht van zestig minuten, met vertrek om half twee en om drie uur. Kosten: tien of negen euro, kinderen half geld. Let op: op woensdag is alleen de korte vaart mogelijk.
    De vertrekplaats van de fluisterboot is vanaf de steiger naast museummolen De Walvisch aan de Westvest 229 in Schiedam.

    Vanavond extra vertrekken om zeven uur en half negen. Met lekkers aan boord; ticket: € 12,50.

  • Stedelijk Museum Schiedam

    In de tentoonstelling Missen als een ronde vorm, geïnspireerd op het gelijknamige, lovend ontvangen boek van schrijver en curator Hanne Hagenaars, presenteert Stedelijk Museum Schiedam een bijzondere selectie kunstwerken van meer dan dertig (inter)nationale kunstenaars die gaan over verlies en doorleven, maar ook over houvast en levenskracht. Op inspirerende wijze worden bezoekers meegenomen langs indringende werken en verhalen van onder meer Aysen Kaptanoglu, Minne Kersten, Kevin Simón Mancera, Keetje Mans, Job Koelewijn, Berend Strik, Aline Thomassen, Efrat Zehavi en vele anderen.

    De internationale groep kunstenaars Pablo Tomek (FR), Ilke Gers (NZ/NL), Yann L’Outsider(FR), Jason Revok (US), Thomas & Jurgen (NL), Mike Ballard (UK) en Kenneth Letsoin (NL) zijn met hun hoofdzakelijk abstracte werk te zien, samen met een van hun inspiratiebronnen Katharina Grosse (DE). Hun grootschalige, kleurrijke en abstracte kunstinstallaties bieden een nieuwe, rijke blik op abstracte kunst die buiten de traditionele musea ontstaat en gedijt in de publieke ruimte.

    De zolder van het museum wordt deze zomer omgetoverd tot een duister universum. Hier presenteert de Limburgse kunstenaar Morena Bamberger (Roermond, 1994) een nieuwe installatie waarin ze de overgang tussen leven en dood onderzoekt. De mystieke kanten van het leven en oude culturen vormen haar inspiratiebronnen. Met Through Matter of Time heeft Bamberger voor het eerst een solopresentatie buiten Limburg.

    Aansluitend op de tentoonstelling Missen als een ronde vorm presenteert Stedelijk Museum Schiedam beneden in de Stadsgalerij, De liefde achter missen. In deze tentoonstelling vertellen negen moedige Schiedammers over hún gemis. Esthela (40) rouwt om haar miskraam, Benita (10) mist haar moederland Iran en Danny (40) verloor een periode lang iets heel persoonlijks: zichzelf. In de vorm van intieme nissen krijgt zowel het persoonlijke gemis als de achterliggende liefde plek. Want rouw is de achterkant van liefde.

    En natuurllijk is het Panorama Schiedam te zien, een overzicht van de Schiedamse geschiedenis.

  • De Walvisch

    Museummolen De Walvis is vandaag van elf tot vijf te bezoeken. Toegang volwassenen: 7,50 euro. Kinderen: 2,50 of vijf euro.