Categorieën

Service

Zaterdag 20 juli

Zaterdag 20 juli
Terug

Zaterdag 20 juli

  • 20-07-2024
  • Agenda
  • Wenneker Cinema

    20.00 uur: The Dead Don’t Hurt
    20.30 uur: Together 99

  • De Sodafabriek

    Theaterfestival De Opstokerij in de Sodafabriek, vanaf één uur en vanaf vier uur.

  • Harg-Spaland

    Kunstenares Tiny van Waardenburg exposeert met zestien schilderijen in Harg-Spaland aan de Willem Andriessenlaan. In haar schilderkunst spelen kleuren een belangrijke rol. Zij is groot bewonderaar van de werken uit de Cobra-groep, die ook vaak terug te vinden zijn in haar werk.

  • Fluisterboot

    Door de Schiedamse havens voor een bijzonder en spectaculair aanzicht van de stad. Gelardeerd met een hoop leerzame geschiedenis, weetjes en anekdotes. Dat is het concept van de fluisterboot. Er is keus uit een lange vaartocht van tachtig minuten - vertrek half twaalf - en een tocht van zestig minuten, met vertrek om half twee en om drie uur. Kosten: tien of negen euro, kinderen half geld. Let op: op woensdag is alleen de korte vaart mogelijk.
    De vertrekplaats van de fluisterboot is vanaf de steiger naast museummolen De Walvisch aan de Westvest 229 in Schiedam.

  • Stedelijk Museum Schiedam

    De internationale groep kunstenaars Pablo Tomek (FR), Ilke Gers (NZ/NL), Yann L’Outsider(FR), Jason Revok (US), Thomas & Jurgen (NL), Mike Ballard (UK) en Kenneth Letsoin (NL) zijn met hun hoofdzakelijk abstracte werk te zien, samen met een van hun inspiratiebronnen Katharina Grosse (DE). Hun grootschalige, kleurrijke en abstracte kunstinstallaties bieden een nieuwe, rijke blik op abstracte kunst die buiten de traditionele musea ontstaat en gedijt in de publieke ruimte.

    Een geblokte theedoek, een stukje inpakpapier, een afbeelding in de krant of een onscherpe foto. Voor de schilder Daan van Golden (1936-2017) zijn dit geen betekenisloze beelden, maar serieuze onderwerpen voor zijn kunst. Met grote concentratie schildert hij de bestaande patronen na of ontdekt hij de schoonheid in de toevallige momenten die hij met de camera vastlegt. Het maakt Daan van Golden tot een van de meest eigenzinnige kunstenaars die Nederland heeft gekend. De tentoonstelling Daan van Golden. The Original in Stedelijk Museum Schiedam geeft een overzicht van zijn bijzondere oeuvre. 

    Precies 750 jaar geleden verleende Aleida van Holland, een invloedrijke vrouw in een door mannen gedomineerde wereld, stadsrechten aan Schiedam. Dit markeert het begin van een lange geschiedenis waarin vrouwen de stad mede vormgeven en draaiende houden. Van de ondernemende zakenvrouw Neeltje Andries uit de zestiende eeuw tot vrouwen van nu die waardevolle initiatieven als de Kledingbank en Stichting Inclusia runnen – de vrouwen van Schiedam zijn onmisbaar. Met deze tentoonstelling krijgen hun verhalen het podium dat ze verdienen, waarbij zowel het verleden als het heden van Schiedamse vrouwen centraal staat.

    De zolder van het museum wordt deze zomer omgetoverd tot een duister universum. Hier presenteert de Limburgse kunstenaar Morena Bamberger (Roermond, 1994) een nieuwe installatie waarin ze de overgang tussen leven en dood onderzoekt. De mystieke kanten van het leven en oude culturen vormen haar inspiratiebronnen. Met Through Matter of Time heeft Bamberger voor het eerst een solopresentatie buiten Limburg.

    En natuurllijk is het Panorama Schiedam te zien, een overzicht van de Schiedamse geschiedenis.

  • De Walvisch

    Museummolen De Walvis is vandaag van elf tot vijf te bezoeken. Toegang volwassenen: 7,50 euro. Kinderen: 2,50 of vijf euro.