Categorieën

Service

Woensdag 19 november

Woensdag 19 november
Terug

Woensdag 19 november

  • 19-11-2025
  • Agenda
  • Sinterklaaspakhuis

    Sinterklaas heeft een goede tijdelijke plaats om te verblijven gevonden bij Hotspot Hutspot op de Kloosterplaats.

    Vanmiddag zijn kinderen en hun begeleiders van harte welkom. In het Sintpakhuis staat een échte pepernotenfabriek. Hier kunnen de kinderen de Pieten een handje helpen en de pepernoten proeven. Er komen muzikanten en clowns, er zijn lekkere drankjes en ieder kind mag na afloop een prachtige kleurplaat en kleurpotloden mee naar huis nemen.

  • Peuter voorlezen

    Speciaal voor de peuters organiseert de Bibliotheek Schiedam wekelijks Peuter Voorlezen voor peuters van 2 tot 4 jaar. Voorlezen is leuk, want het is ontzettend gezellig! Maar... het is ook goed voor de taalontwikkeling, het vergroot de woordenschat én het taalbegrip van peuters en kleuters. Het peuter voorlezen staat deze weken in het teken van Sinterklaas.
    Voor peuters van twee tot vier jaar, in de Korenbeurs. Van 9.15 tot 10.00 uur.

  • Jenevermuseum

    Tentoonstelling 'Sterk verbonden in traditie, in verhaal, in Schiedam'. Deze bijzondere tentoonstelling laat zien hoe Schiedammers van over de hele wereld hun dranktradities meebrengen en delen. Elke drank vertelt een verhaal, draagt erfgoed en rituelen met zich mee. Het Jenevermuseum viert hoe deze culturen elkaar ontmoeten en samen de smaak van Schiedam vormen. 
    De tentoonstelling is te bezoeken tijdens de reguliere openingstijden van het Jenevermuseum: van dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur.

  • Kookworkshop: (groot)ouder – kind

    Tijdens deze workshop maakt u onder begeleiding van een ervaren kookdocent kleine (gezonde) feesthapjes, die aan het eind van de workshop samen gezellig worden opgegeten. Er is plaats voor maximaal 16 deelnemers - 8 (groot)ouders en 8 (klein)kinderen. 
    Van half vijf tot half zeven in De Werf. Kosten deelname per stel € 30,- inclusief eten. Betaling bij aanvang workshop. Aanmelden voor 7 november via E: [email protected]

  • Vitaal in zuid

    Bewegen, dansen, fitness voor voruwen, van tien tot twaalf bij Bosshardt, Groenelaan 45.
    Van half een tot vier: fitness met toezicht.

  • De Werf

    Van half twee tot half vier wordt er geboetseerd in De Werf in Kethel.

  • Expositie Arma Brouwer

    In Inloophuis De Wissel worden de werken van Arma Brouwer, amateurschilder, tentoongesteld. Arma werkt met uiteenlopende materialen en technieken en laat zich inspireren door alledaagse en bijzondere objecten, thema’s en vormen.Wat haar werk onderscheidt, is de combinatie van invallen en experiment. Van handgeschept papier, stof, en natuurlijke elementen en de combinatie van technieken. Elk kunstwerk vertelt een eigen verhaal en nodigt de kijker uit om anders te kijken naar de dingen om ons heen.

    Te zien van 24 september tot 19 november in De Wissel, Broersveld 123 B op woeensdag-, donderdag-, vrijdag- en zondagmiddag Van 14.00 tot 16.00 uur.

  • Fit@LIFE

    Fit@LIFE is hét gratis gezondheidstraject waarin sport en voeding hand in hand gaan, georganiseerd door Team Sportservice. Tien weken lang krijg je de kans om onder begeleiding van professionals te werken aan meer energie, een gezondere leefstijl en een flinke dosis zelfvertrouwen. Hoewel je in groepsverband deelneemt, ligt de focus op het behalen van persoonlijke doelen.

    Van 22 september t/m 26 november kun je elke maandag en woensdag van 18.00 - 19.00 uur meedoen met sportlessen. Eens in de twee weken vindt er van 19.00 - 20.00 uur een voedingsles plaats, waar je naast praktische tips en inspiratie ook een gezonde maaltijd voorgeschoteld krijgt. De sportlessen worden verzorgd door Siegfried Cijntje van Ambition Personal Training, de voedingslessen door de deskundigen van Weekstartgezond.

    Waar: Wijkhuis Nieuwland, Doctor Willem Dreesplein 2.
    Wie: Alle inwoners van de gemeente Schiedam van 16 jaar en ouder

    Deelname is gratis.

  • Stedelijk Museum Schiedam

    In de tentoonstelling Missen als een ronde vorm, geïnspireerd op het gelijknamige, lovend ontvangen boek van schrijver en curator Hanne Hagenaars, presenteert Stedelijk Museum Schiedam een bijzondere selectie kunstwerken van meer dan dertig (inter)nationale kunstenaars die gaan over verlies en doorleven, maar ook over houvast en levenskracht. Op inspirerende wijze worden bezoekers meegenomen langs indringende werken en verhalen van onder meer Aysen Kaptanoglu, Minne Kersten, Kevin Simón Mancera, Keetje Mans, Job Koelewijn, Berend Strik, Aline Thomassen, Efrat Zehavi en vele anderen.

    Aansluitend op de tentoonstelling Missen als een ronde vorm presenteert Stedelijk Museum Schiedam beneden in de Stadsgalerij, De liefde achter missen. In deze tentoonstelling vertellen negen moedige Schiedammers over hún gemis. Esthela (40) rouwt om haar miskraam, Benita (10) mist haar moederland Iran en Danny (40) verloor een periode lang iets heel persoonlijks: zichzelf. In de vorm van intieme nissen krijgt zowel het persoonlijke gemis als de achterliggende liefde plek. Want rouw is de achterkant van liefde.

    En natuurllijk is het Panorama Schiedam te zien, een overzicht van de Schiedamse geschiedenis.

  • De Walvisch

    Museummolen De Walvis is vandaag van elf tot vijf te bezoeken. Toegang volwassenen: 7,50 euro. Kinderen: 2,50 of vijf euro.