Categorieën

Service

Zondag 30 november

Zondag 30 november
Terug

Zondag 30 november

  • 30-11-2025
  • Agenda
  • Suikerzoetfestival

    Vandaag begint het Suikerzoet Filmfestival. Vier dagen lang 'warme' films op bijzondere locaties in de Schiedamse binnenstad. Gratis te zien. De feestelijke festivalopening is vanavond in het Theater aan de Schie, met regisseur Martin Koolhoven en Joris Lutz. Aanvang acht uur. Daarna om half negen de openingsfilm Eternity.
    Verder op het programma vandaag vier films in Wenneker Cinema:
    19.00 uur: 
    Kyuka Before Summer’s End
    19.30 uur: Drie dagen vis
    21.15 uur: Grand Tour
    21.45 uur: Familiar Touch

  • Expositie in De Wissel

    Een nieuwe expositie in inloophuis De Wissel: In één van de voormalige pakhuizen langs de schilderachtige Lange Haven te Schiedam woont en werkt al vele decennia kunstenaar Arie de Bie. Naast kunstschilder, is hij tekenaar, pottenbakker en maakt hij etsen en linosneden. Deze bescheiden kunstenaar houdt zich het liefst op de achtergrond en daarom zult u hem ook niet vinden op internet. Tijdens deze expositie neemt hij bezoekers mee om vanuit de grauwe omgeving, waar we ons achter prikkeldraad beschermen, de natuur in te gaan, naar de kleurrijke wereld van bloemen en vogels, vrij in de lucht. Elke woensdag, donderdag, vrijdag, zondag van 14.00u tot 16.00u van 19 november tot 7 januari 2026, Broersveld 123-B.

  • Kerstkaartenverkoop

    Kerstkaartenverkoop in de Werf. Tussen kwart over twaalf en kwart over een zijn er zelfgemaakte kerstkaarten te koop, à twee euro (drie voor vijf euro). Opbrengst voor de kerkgemeenschap van de Jacobuskerk.

  • Sinterklaaspakhuis

    Sinterklaas heeft een goede tijdelijke plaats om te verblijven gevonden bij Hotspot Hutspot op de Kloosterplaats.

    Vanmiddag zijn kinderen en hun begeleiders van harte welkom. In het Sintpakhuis staat een échte pepernotenfabriek. Hier kunnen de kinderen de Pieten een handje helpen en de pepernoten proeven. Er komen muzikanten en clowns, er zijn lekkere drankjes en ieder kind mag na afloop een prachtige kleurplaat en kleurpotloden mee naar huis nemen.

  • KunstWerkt

    Bij KunstWerkt vindt de tentoonstelling ‘The Hunting Party’ plaats. Er exposeren negen kunstenaars, met name van KunstWerkt uit Schiedam en van K26 uit Oss. K26 is, net als KunstWerkt, een kunstenaarscollectief. De Maassluise kunstenaar Martine de Heij is initiatiefnemer en curator van deze expositie. Er is een grote diversiteit aan kleurrijk werk te zien, variërend van fotowerk, schilderijen, sculpturen en assemblages tot installaties. 
    De tentoonstelling is te zien van donderdag tot en met zondag, van 13.00 - 17.00 uur (ook op afspraak).

  • Jenevermuseum

    Tentoonstelling 'Sterk verbonden in traditie, in verhaal, in Schiedam'. Deze bijzondere tentoonstelling laat zien hoe Schiedammers van over de hele wereld hun dranktradities meebrengen en delen. Elke drank vertelt een verhaal, draagt erfgoed en rituelen met zich mee. Het Jenevermuseum viert hoe deze culturen elkaar ontmoeten en samen de smaak van Schiedam vormen. 
    De tentoonstelling is te bezoeken tijdens de reguliere openingstijden van het Jenevermuseum: van dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur.

  • Stedelijk Museum Schiedam

    In de tentoonstelling Missen als een ronde vorm, geïnspireerd op het gelijknamige, lovend ontvangen boek van schrijver en curator Hanne Hagenaars, presenteert Stedelijk Museum Schiedam een bijzondere selectie kunstwerken van meer dan dertig (inter)nationale kunstenaars die gaan over verlies en doorleven, maar ook over houvast en levenskracht. Op inspirerende wijze worden bezoekers meegenomen langs indringende werken en verhalen van onder meer Aysen Kaptanoglu, Minne Kersten, Kevin Simón Mancera, Keetje Mans, Job Koelewijn, Berend Strik, Aline Thomassen, Efrat Zehavi en vele anderen.

    Aansluitend op de tentoonstelling Missen als een ronde vorm presenteert Stedelijk Museum Schiedam beneden in de Stadsgalerij, De liefde achter missen. In deze tentoonstelling vertellen negen moedige Schiedammers over hún gemis. Esthela (40) rouwt om haar miskraam, Benita (10) mist haar moederland Iran en Danny (40) verloor een periode lang iets heel persoonlijks: zichzelf. In de vorm van intieme nissen krijgt zowel het persoonlijke gemis als de achterliggende liefde plek. Want rouw is de achterkant van liefde.

    En natuurllijk is het Panorama Schiedam te zien, een overzicht van de Schiedamse geschiedenis.

  • De Walvisch

    Museummolen De Walvis is vandaag van elf tot vijf te bezoeken. Toegang volwassenen: 7,50 euro. Kinderen: 2,50 of vijf euro.