Nieuwe impuls om aan werk te komen
- Kor Kegel
- 01-03-2017
- Politiek
Desiree Curfs, directeur van Stroomopwaarts, geeft het startsein voor de uitgifte van certificaten die de kans op werk groter maken voor mensen met een arbeidsbeperking. Foto: Ron van Rossum
Stroomopwaarts doet dat namens de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Onder werkgeversorganisaties en Tweede-Kamerleden bestaat grote waardering voor deze nieuwe impuls aan een ingewikkeld deel van de arbeidsmarkt. Dat bleek gisteren op een bijeenkomst in Maassluis.
Participatie Certificaat, zo heet het. Werkgevers zijn dankzij het certificaat in staat om kandidaten met een arbeidsbeperking concreet te plaatsen. De waarde van het certificaat wordt direct omgezet in een fonds waarmee financiële obstakels worden weggenomen. Want veel werkgevers zijn nog huiverig om iemand met beperkingen in dienst te nemen.
Het certificaat kan daar verandering in brengen, wist Desiree Curfs meteen. Zij is directeur van Stroomopwaarts. Het certificaat geeft een werkgever de mogelijkheid om de nieuwe medewerker met een handicap extra ondersteuning en begeleiding te geven. Maar het geld kan ook worden ingezet voor reiskosten of cursussen. “Dat extra zetje om onze cliënten bij een werkgever te plaatsen, dat is er nu”, zegt Desiree Curfs.
De gemeenten Maassluis, Vlaardingen en Schiedam (samen 185.000 inwoners) zijn trots dat ze landelijk vooroplopen. “Voor onze inwoners met een afstand tot de arbeidsmarkt is het een grote stap voorwaarts”, zegt Sjef Evers, wethouder in Maassluis.
Aart van der Gaag is in Nederland het boegbeeld van de arbeidsparticipatie. Hij prijst de verantwoordelijkheid die werkgevers willen nemen om een moeilijk probleem te helpen oplossen. “Als het niet rechtsom kan, dan moet het linksom. Arbeidsparticipatie moet je doen!”
CDA-kamerlid Pieter Heerma vindt het de taak van de politiek om deelname aan de arbeidsmarkt concreter te maken. “Wij moeten positieve initiatieven steunen en stimuleren, vooral ook bij publiek-private samenwerking.” Pieter Heerma vindt het voorbeeld van Stroomopwaarts namens Schiedam, Vlaardingen en Maassluis een voorbeeld voor andere gemeenten in Nederland.
Participatie Certificaat is behalve een certificaat ook de organisatie die het mogelijk maakt. Deze organisatie heeft een Raad van Advies. Voorzitter is Mirjam van Praag, kroonlid van de Sociaal-Economische Raad (SER). Zij zegt: “Het is belangrijk om in gezamenlijkheid zorg te dragen voor een arbeidsmarkt waar iedereen een plek kan vinden. Ook kansarme mensen! Dat draagt bij aan een stabiele samenleving.”