Dinsdag 11 november
- 11-11-2025
- Agenda
-
Sint Maartens lampionfeest
De Sint Maartens lampionoptocht speelt zich af in en om de St. Jacobuskerk aan de Kerkweg. Kinderen en ouders die willen meedoen, zijn om 18.30 uur in de kerk welkom. Er worden vrolijke liedjes gezongen over Sint Maarten. Vervolgens beelden kinderen van de katholieke basisschool De Vlinder het verhaal van Sint Maarten met een toneelstukje uit. Aansluitend aan het toneelstukje volgt de lampionoptocht in de grote tuin rondom de Jacobuskerk. Na afloop kunnen de ouders en kinderen onder genot van een kopje koffie/thee en limonade in de kerk nog gezellig napraten. Voor de kinderen is er dan ook een traktatie. Omstreeks 20.00 uur gaan de kinderen met hun ouders naar huis.
-
Wenneker Cinema
20.00 uur: When Chueca Dies
-
Vitaal in zuid
Fitness onder begeleiding van een sportinstructeur, van half elf tot half een uur bij Bosshardt, Groenelaan 45.
Van half een tot vier uur: fitness met toezicht. -
Leesclub
In De Werf in Kethel. Van tien tot twaalf uur.
-
Stedelijk Museum Schiedam
In de tentoonstelling Missen als een ronde vorm, geïnspireerd op het gelijknamige, lovend ontvangen boek van schrijver en curator Hanne Hagenaars, presenteert Stedelijk Museum Schiedam een bijzondere selectie kunstwerken van meer dan dertig (inter)nationale kunstenaars die gaan over verlies en doorleven, maar ook over houvast en levenskracht. Op inspirerende wijze worden bezoekers meegenomen langs indringende werken en verhalen van onder meer Aysen Kaptanoglu, Minne Kersten, Kevin Simón Mancera, Keetje Mans, Job Koelewijn, Berend Strik, Aline Thomassen, Efrat Zehavi en vele anderen.
Aansluitend op de tentoonstelling Missen als een ronde vorm presenteert Stedelijk Museum Schiedam beneden in de Stadsgalerij, De liefde achter missen. In deze tentoonstelling vertellen negen moedige Schiedammers over hún gemis. Esthela (40) rouwt om haar miskraam, Benita (10) mist haar moederland Iran en Danny (40) verloor een periode lang iets heel persoonlijks: zichzelf. In de vorm van intieme nissen krijgt zowel het persoonlijke gemis als de achterliggende liefde plek. Want rouw is de achterkant van liefde.
En natuurllijk is het Panorama Schiedam te zien, een overzicht van de Schiedamse geschiedenis.
-
De Walvisch
Museummolen De Walvis is vandaag van elf tot vijf te bezoeken. Toegang volwassenen: 7,50 euro. Kinderen: 2,50 of vijf euro.