Categorieën

Service

Vrijdag 22 november

Vrijdag 22 november
Terug

Vrijdag 22 november

  • 22-11-2024
  • Agenda
  • Expositie Silver

    De originele illustraties uit het sprookjesboek Silver van de Schiedamse kunstenares en schrijfster Monique Goedgebuur-Tameris en ander werk van deze kunstenares zijn te zien in een prachtig ingerichte expositie tot en met zondag 19 januari op de eerste verdieping van de Korenbeurs.

    Het sprookjesboek Silver vertelt een verhaal over vriendschap, licht en creativiteit. Het avontuur van Silver, verdeeld over zeven hoofdstukken, wordt tot leven gebracht met zeven spectaculaire kunstwerken. Deze illustraties zijn gemaakt met naald en draad op zijden doek, waarbij oude fournituren, zilver- en gouddraad, en glasstaafjes een betoverend effect creëren. "Het werken met historische materialen zoals zilverdraad gaf extra diepgang aan dit project", aldus Goedegebuur-Tameris. De tentoonstelling biedt niet alleen de originele kunstwerken, maar ook inzicht in het maakproces en speciale elementen uit het sprookje.

    Toegang: gratis tijdens openingsuren van de bibliotheek

  • Wenneker Cinema

    14.00 uur: Beyond, Ode to the Earth
    20.00 uur: The Apprentice
    20.30 uur: Lee

  • Story of Boybands

    In de Stadsgehoorzaal brengt Charly Luske samen met Leon Sherman en Tommie Christiaan de muziek van ieders favoriete boybands tot leven. O.a. hits van Backstreet Boys, The Jackson 5, *NSYNC, One Direction en Boyz II Men komen aan bod.

    Kaarten kosten € 34,50 en zijn verkrijgbaar via de Theaterkassa en via I: https://stadsgehoorzaal.nl/voorstelling/the-story-of-boybands.
    Aanvang kwart over acht.

  • Tentoonstelling 'Ode aan de Lijn'

    In Art Centre Schiedam is de tentoonstelling 'Ode aan de Lijn' te zien, een expositie geheel gewijd aan het beeldelement lijn.

    De lijn vormt soms de basis van een kunstwerk. Een andere keer is het de uitwerking. Een tekening of schets bestaat bijna niet zonder de lijn. Ruimtes ontstaan door scheidslijnen of door dieptelijnen. Lijn op de grens van een vlak of soms dwars erdoorheen. Is de lijn zichtbaar en recht in beeld? Soms wel, maar in andere werken moet je hem juist zoeken. Een expositie waarin je de lijn kunt zien, vinden, en herontdekken. Er is iedere dag minimaal één kunstenaar aanwezig om vragen te beantwoorden en meer te vertellen over o.a. de ideeën en technieken achter de getoonde werken.

  • De Wissel

    Inloop in de Wissel in de Broersvest, voor een kop koffie of thee en ontmoeting. Ook zijn de schilderijen van Theo Heijdenrijk te zien. Tussen twee en vier.

  • Koersballen

    Van half elf tot half twaalf in Soos Blauwhuis.

  • Coöperatie Museum

    Ontdek de geschiedenis van de coöperatie in het Nationaal Coöperatie Museum aan de Lange Haven. Met een vaste tentoonstelling en een lekkere snoepwinkel. Open van een tot vijf.

  • Jenevermuseum

    De tentoonstelling 'Distilleerdames, sterke vrouwen achter sterke drank' belicht vergeten verhalen. Hoewel de jeneverindustrie lange tijd bekendstond als een mannenwereld, blijkt uit historisch onderzoek dat vrouwen een veel grotere rol speelden dan tot nu toe werd aangenomen. De tentoonstelling belicht vrouwelijke invloed vanuit vier invalshoeken: hun werk achter de schermen, drankcultuur, beeldvorming in reclame en de rol van vrouwen vandaag. 

    Verder is de tentoonstelling 'Jenever in de Wereld, De verleiding van jenever' te zien. In de vergrote zaal is de verbreiding en verspreiding van jenever in de wereld te zien. "U kunt daar met eigen ogen zien hoe ver de invloed van Schiedam en zijn jenever reikt." Verder is er natuurlijk de branderij en twee zalen met de vaste opstelling over de historie van de jeneverindustrie, het proces, de mensen die er werken en de maatschappelijke betekenis ervan.
    Van elf tot vijf na reservering (E: receptie@jenevermuseum.nl) te bezoeken; kosten: 12,50 euro, kinderen tot twaalf jaar gratis.

  • Fluisterboot

    Door de Schiedamse havens voor een bijzonder en spectaculair aanzicht van de stad. Gelardeerd met een hoop leerzame geschiedenis, weetjes en anekdotes. Dat is het concept van de fluisterboot. Er is keus uit een lange vaartocht van tachtig minuten - vertrek half twaalf - en een tocht van zestig minuten, met vertrek om half twee en om drie uur. Kosten: tien of negen euro, kinderen half geld. Let op: op woensdag is alleen de korte vaart mogelijk.
    De vertrekplaats van de fluisterboot is vanaf de steiger naast museummolen De Walvisch aan de Westvest 229 in Schiedam.

    Vanavond extra vertrekken om zeven uur en half negen. Met lekkers aan boord; ticket: € 12,50.