Woensdag 29 januari
- 29-01-2025
- Agenda
-
Voorleesdagen
In het kader van de Nationale Voorleesdagen leest wiijkagent Jeroen Cats voor uit onder andere Rinus, het Prentenboek van het Jaar, geschreven en geïllustreerd door Ingrid en Dieter Schubert. Vanaf elf uur in het Schiedams Boekhuis.
Vanaf twee uur is Kristi Freijssen, auteur en oprichter van Uitgeverij Flora, de voorlezer. -
Voorleesontbijt
Kom in de Korenbeurs luisteren naar het prentenboek van het jaar 2025 ''Rinus'' van Ingrid en Dieter Schubert. Er is een voorleesontbijt voor de kinderen van 2-4 jaar. Na het genieten van een mooi verhaal krijgen de kinderen een klein ontbijtje en voor de ouders is er koffie en thee. Deelname is gratis, van tevoren reserveren is verplicht.
-
Peuter Voorlezen
In de Korenbeurs. Inloop van 09.15-09.30. Het is gratis en je hoeft je van tevoren niet aan te melden! Kom op tijd!
-
Theater aan de Schie
20.15 uur: Cabaret: Camaretten festival
-
Inloophuis De Wissel
In De Wissel is textielkunst te zien van Arnel van Poederooijen. Het inloophuis is vandaag tussen twee en vier geopend, voor ieder die trek heeft in een kopje koffie of thee en even rustig wil zitten genieten van de mooie tentoonstelling.
-
Mwange Congo
Groepsexpositie 'Mwana Congo' bij Open Art Exchange, met de werken van drie Congolese kunstenaars:
Henri Kalama (1973): Rijkelijk getextureerde abstracte schilderijen in acryl op canvas.
Freddy Tsimba (1967): Nauwkeurig vervaardigde sculpturen gemaakt van gerecyclede metalen voorwerpen zoals kogelhulzen, bestek, sleutels en andere gebruiksvoorwerpen.
Steve Bandoma (1981): Gedurfde satirische symboliek tot leven gebracht door inkt en acryl op linnen.
Tussen tien en vijf te zien op Hoogstraat 85. -
Coöperatie Museum
Ontdek de geschiedenis van de coöperatie in het Nationaal Coöperatie Museum aan de Lange Haven. Met een vaste tentoonstelling en een lekkere snoepwinkel. Open van een tot vijf.
-
Jenevermuseum
In het Nationaal Jenevermuseum Schiedam is de tentoonstelling 'Jenever in de Wereld, De verleiding van jenever' te zien. In de vergrote zaal is de verbreiding en verspreiding van jenever in de wereld te zien. "U kunt daar met eigen ogen zien hoe ver de invloed van Schiedam en zijn jenever reikt." Verder is er natuurlijk de branderij en twee zalen met de vaste opstelling over de historie van de jeneverindustrie, het proces, de mensen die er werken en de maatschappelijke betekenis ervan.
Van elf tot vijf na reservering (E: [email protected]) te bezoeken; kosten: 12,50 euro, kinderen tot twaalf jaar gratis. -
Stedelijk Museum Schiedam
Een week van ombouwen naar de nieuwe tentoonstellingen die komend weekend beginnen. Nog wel te zien: 'I Hit You With a Flower – suikerzoete kunst met een bite' wordt 'een eerbetoon aan meisjeskunst’ genoemd. Dit keer niet denigrerend, maar een geuzennaam. Te zien is werk van pioniers als Lily van der Stokker, Kinke Kooi en Pipilotti Rist tot jonger talent als Vera Gulikers, Frances Goodman, Dae Uk Kim, Jurjen Galema, Mari Katayama en Alex Naber & Chelseaboy. Ruim twintig (inter)nationale kunstenaars blinken uit in roze, pastel of juist knalkleuren, goud, glitter, bloemen en andere motieven. Zij maken frivole kunstwerken die even aanlokkelijk als intelligent zijn. Deze kunstenaars betrekken je via een verrukkelijke verleidingsstrategie bij hun fluwelen activisme en de open samenleving waar zij voor staan.
En natuurllijk is het Panorama Schiedam te zien, een overzicht van de Schiedamse geschiedenis.
-
De Walvisch
Museummolen De Walvis is vandaag van elf tot vijf te bezoeken. Toegang volwassenen: 7,50 euro. Kinderen: 2,50 of vijf euro.