Categorieën

Service

Fietstunnel Benelux buiten gebruik

Fietstunnel Benelux buiten gebruik
Nieuws

Fietstunnel Benelux buiten gebruik

  • Redactie
  • 03-05-2025
  • Nieuws
Fietstunnel Benelux buiten gebruik

Foto: Ted Konings

SCHIEDAM - Fietsers kunnen geen gebruikmaken van de fietstunnel van de Benelux. De zogenaamde C-buis van de tunnel, normaliter voorbehouden aan gemotoriseerde tweewielers, is nu voor hen opengesteld. 

Die stap is een gevolg van verschillende storingen, zo legt een woordvoerster van Rijkswaterstaat uit. “Een lift in de fietstunnel is in storing gegaan. Daarop hebben we besloten de lift aan de andere kant van de tunnel ook buiten gebruik te stellen.”

Daar kwam bij dat ook de roltrap van de tunnel in storing is. “Dat gebeurt geregeld. Vaak door oneigenlijk gebruik. Nu is het wachten op benodigde onderdelen.” Vorig jaar is er groot onderhoud aan de roltrap verricht. 

Zodoende is de fietstunnel nu buiten gebruik. Via omleidingsborden wordt het fietsverkeer door de C-buis, gelegen tussen de tunnelbuizen voor autoverkeer in noordelijke richting en die in zuidelijke richting, geleid.