Categorieën

Service

Mamacafé in park én nog veel meer buiten te doen

Mamacafé in park én nog veel meer buiten te doen
Uit

Mamacafé in park én nog veel meer buiten te doen

  • Redactie
  • 15-07-2015
  • Uit
SCHIEDAM - Morgen is weer een sombere dag, met een temperatuur die op een graad of twintig blijft steken en mogelijk af en toe, tussen elf en een uur waarschijnlijk, een spatje regen. De mama's in het Julianapark houden het dus met een beetje geluk droog. En de kinderen zullen zich door wat druppels water ook niet laten weerhouden van de vele leuke buitenactiviteiten zoals op het speeleiland, met het toepasselijke dagthema 'nat', of kastelenbouwen in het Beatrixpark en de activiteiten in de bijbelweek in Schiedam-Noord. Voor de volwassenen tijdens de wijktafel in Groenoord en op het tennistoernooi in het Sterrebos zal het ook droog genoeg zijn. Voor degenen die echt naar binnen willen, is er volop keus in de musea.

Ook activiteiten te melden? De agenda biedt alle Schiedamse verenigingen en non-profit organisaties een podium om hun activiteiten gratis onder de aandacht te brengen. Berichten hiervoor kun je mailen naar redactie@Schiedam24.nl. Op woensdag 15 juli onder meer:


Vakantieactiviteit op Het Speeleiland


Vandaag op Het Speeleiland met als extra-activiteit het thema 'Nat' aan de Schaepmansingel, met onder meer bootjes, waterpistolen, badjes, deelname zeventig cent, van 13.00 tot 16.00 uur.


Mamacafé in het park


In deze zomereditie van het Mamacafé, verzamelen in het prieel van het Julianapark, van 9.30 tot 11.30 uur.

Kidsbouwdorp


In het Beatrixpark tussen de kinderboerderij en de speeltuin Fort Drakesteijn van 10.00 tot 15.00 uur (elke werkdag tot en met 7 augustus) voor kinderen van 8 tot 13 jaar. Het thema dit jaar is 'middeleeuwen'.
Kosten: een euro per kind per dag.


Los Amigos Open Dubbeltoernooi 2015

Tennistoernooi (tot en met 19 juli).
TV Los Amigos, Prins Bernardlaan 123


VakantieBijbelWeek

In en om sportzaal aan het Nijhoffplein in Schiedam-Noord.
10.00 uur tot 12.00 uur: VakantieBijbelFeest voor de kinderen van 6 tot en met 13 jaar, met zingen, luisteren naar een Bijbelverhaal, knutselen en nog veel meer (een impressie van dag 2 zie je in het filmpje).

Wijktafel in Groenoord

De gemeente Schiedam houdt opnieuw een mobiele wijktafel. Deze mobiele wijktafel wordt elke keer georganiseerd in een andere wijk en op een andere locatie. Het doel hiervan is om in gesprek te gaan met Schiedammers over onderwerpen die hen bezighouden als het gaat om het wonen, werken en leven in Schiedam. De gemeente bepaalt dus niet de agenda.
Nu is het de beurt aan de wijk Groenoord. Op de hoek Borodinlaan/Rossinistraat (tegenover Aldi) staan bestuurders en ambtenaren van de gemeente, politie, brandweer, het WOT Groenoord, welzijnswerkers en Woonplus klaar om  in gesprek te gaan. Dit gebeurt informeel en individueel. Van 15.00 tot 18.00 uur.

 

Exposities


Mooi? verpakt', tentoonstelling in Pand Paulus.
Bijna alles is tegenwoordig verpakt in al dan niet transparant, hard of zacht plastic, karton en andere materialen. Als zo'n verpakking leeg is, blijven er vaak mooie vormen over. Vormen die te mooi zijn om weg te gooien.
Yvon Koopman zocht kunstenaars bij elkaar om met die gedachte kunst te maken. Daaronder Ankie Wessels, Carolien Adriaansche, Ed Oldenburg en Enno de Kroon. Te zien: van een tot vijf, Korte Haven 125.

Ik hou van Holland. Nederlandse kunst na 1945.
Stedelijk Museum Schiedam (tot 6 september).

Otobong Nkanga (Kano, Nigeria, 1974) brengt cultuur en natuur samen. Het landschap is voor haar een klankbodem voor denkbeelden, verhalen en herinneringen. Haar werk is geestrijk, op een poëtische manier vol van gedachten en gevoelens, maar ook aards: het verbeeldt onze verbondenheid met de wereld.
Stedelijk Museum Schiedam (tot en met 18 oktober).

Karel Appel. De Geverfde Man, Schilderingen en Gedichten
‘Laat je ogen/ Een wereld maken/ Van elk beeld.’ Deze dichtregel had het motto kunnen zijn van Karel Appel (Amsterdam, 1921 – Zürich, 2006), die na de Tweede Wereldoorlog met zijn collega’s van de Cobra-beweging de kunst een nieuw gezicht gaf.
Stedelijk Museum Schiedam (tot en met 18 oktober).


Ria en Wim van Pelt: mozaïek en schilderijen, Harg Spaland, Willem Andriessenlaan 2

Expositie Anthon Hoornweg van bronzen beelden, bij Artipico Art Gallery, Grote Markt 39A (tot en met 26 juli)

Sterke verhalen, de jeneverhuisjes van de KLM, Jenevermuseum, Lange Haven 74-76