Categorieën

Service

Nexus wint na spannende wedstrijd tegen ADO

Nexus wint na spannende wedstrijd tegen ADO
Sport

Nexus wint na spannende wedstrijd tegen ADO

  • Redactie
  • 03-04-2016
  • Sport
Nexus wint na spannende wedstrijd tegen ADO

KORFBAL - Nexus boekte gisteren een benauwde overwinning op ADO. In 's-Gravendeel dacht het Schiedamse team wellicht een makkelijke middag te gaan beleven, wetend dat ADO vorige week in de zaal degradeerde uit de tweede klasse en ook niet echt een voorbereiding op het veld had. Aan de andere kant mag ADO zich de 'regerende' nummer twee noemen.

In de beginfase ging het spel gelijk op. Beide ploegen speelden niet hun beste korfbal. Bij Nexus liepen de aanvallen wat stroef door het goede verdedigende werk van de tegenstander.

Na achttien minuten spelen stond het 3-1, in het voordeel van ADO. Kim Majoor maakte met een doorloper 4-2. Ook Juliette van Schie wist de korf twee maal goed te raken met twee mooie afstandsschoten; Nexus op gelijke hoogte. Net voor de rust wisten beide ploegen nogmaals te scoren en met een ruststand van 5-5 gingen beide ploegen naar de kleedkamer.

Hier werd nogmaals duidelijk gemaakt dat vandaag de kansen op een overwinning voor het grijpen lagen. Blijven strijden en proberen wat meer vanuit de combinatie te gaan spelen, was het devies.

Na de rust gaat het iets beter lopen aan de kant van Nexus. Wilfred Koppe bracht de stand op 5-6, maar ADO haakt snel aan. Halverwege de tweede helft weet Nexus de score uit te bouwen tot een verschil van twee doelpunten. Met nog ruim twee minuten op de klok staat de stand op 8-10 in het voordeel van Nexus. ADO geeft zich niet zomaar gewonnen en weet met twee treffers de stand op gelijke hoogte te brengen.

Nexus moet scoren om de overwinning binnen te halen. Het aanvalsvak neemt de tijd om de aanval af te ronden met een doelpunt en dit wordt gedaan door een fraai afstandsschot van Nick Pak.

De verdediging van Nexus weet de tegenaanval van ADO te onderbreken en de bal over te brengen naar de aanval. En dan klinkt het fluitsignaal van de scheidsrechter en zo eindigt de wedstrijd in 10-11 voor Nexus.