Oranje handbalsters winnen ook derde wedstrijd op WK
- Redactie
- 03-12-2025
- Sport
Archieffoto
HANDBAL - De Nederlandse handbalvrouwen hebben ook hun derde wedstrijd op het thuis-WK gewonnen. Tegen Oostenrijk werd het in Rotterdam 34-22.
In de eerste helft leek het niet op zo'n eenvoudige overwinning uit te draaien. Oranje had het lastig, met een brutaal Oostenrijk dat de leiding nam. De vrouwen uit het Alpenland worden getraind door Monique Tijsterman, een oude bekende bij de Nederlandse handbalsters.
Een doelpunt van Romée Maarschalkerweerd zette Nederland voor het eerst op een voorsprong van twee punten: 8-6. Pas tegen het eind van de eerste helft wist Nederland écht los te komen; Estavana Polman maakte 14-9. Maar even later, bij het rustsignaal, was het toch 'gewoon' weer 14-12.
Wat bondscoach Henrik Signell ook in de rust deed, zijn ploeg kwam aanmerkelijk scherper uit de kleedkamer. In weinige minuten stond het 19-13. Vooral Angela Malestein was flink op dreef met een aantal fijne doelpunten; het publiek in een uitverkocht Ahoy genoot.
Door middel van een sterke dekking kon Oranje haar geliefde snelle tegenaanvallen spelen en zo de marge flink vergroten. Hiermee was de wedstrijd gespeeld. Zoë Sprengers maakte via zo’n break-out de 30-20. Bij 34-22 werd er uiteindelijk afgesloten. Kelly Dulfer vond in de wedstrijd twee keer het net.
De winst was belangrijk voor Oranje; ook al was de volgende ronde al bereikt na twee overwinningen, de uitslagen van deze eerste ronde tellen ook in het vervolg mee. Zo heeft Nederland nu al vier punten in die hoofdronde van het toernooi. Morgen, donderdag speelt Nederland, opnieuw in Ahoy, de eerste wedstrijd in die hoofdronde, tegen Tunesië. Daarna volgt zaterdag Polen als tegenstander, en maandag is Olympisch finalist Frankrijk de opponent.