Schiedammer verplicht naar Pieter Baan Centrum
- Redactie
- 24-05-2025
- Nieuws
SCHIEDAM - Een 29-jarige Schiedammer wordt opgenomen in het Pieter Baancentrum. De rechter in Zutphen legde die opname op omdat de Schiedammer ervan verdacht wordt betrokken te zijn bij twee aanslagen in Nijkerk.
Eind november vorig jaar vonden er in drie dicht opeenvolgende nachten explosies plaats bij woningen in die gemeente, op de grens van Utrecht en Gelderland. Half december werd de Schiedammer aangehouden als verdachte, samen met een toen negentienjarige Rotterdammer en een vrouw van 33 uit Ridderkerk. Later werd ook nog een zestienjarige jongen uit Amstelveen als verdachte aangemerkt en opgepakt.
De rechter ging vorige week in een regiezitting in op de vordering van het Openbaar Ministerie dat opname nodig is. Die moet ook duidelijkheid verschaffen over de geestelijke staat van de man, voordat de aanslagen inhoudelijk door de rechter worden behandeld. Die rechtszaak laat naar verwachting nog maanden op zich wachten. Ook de Rotterdammer staat dan voor de rechter.
De tweej worden verdacht van betrokkenheid bij in ieder geval twee van de drie aanslagen. Deze brachten volgens het OM de bewoners van de drie rijtjeswoningen in levensgevaar. Het OM denkt dat de Schiedammer de explosieven heeft geregeld en de Rotterdammer naar Nijkerk heeft gereden en hem daar heeft geïnstrueerd.
De Schiedammer is naar verluidt recent in België al veroordeeld voor een aanslag. In die zaak loopt nog een hoger beroep.