Categorieën

Service

Donderdag 22 mei

Donderdag 22 mei
Terug

Donderdag 22 mei

  • 22-05-2025
  • Agenda
  • Beweegweek

    De Beweegweek wordt afgesloten bij PPSC tijdens 'Bakkie Doen'. Het belooft een middag met gezellige activiteiten te worden. Van 13.30 tot 16.00 uur is er jeu de boules, bewegen op muziek, pickleball, wandelen door het Beatrixpark. De middag eindigt met een 'Sing Along' in de kantine.

  • Over Annie M.G. Schmidt

    Literaire avond met Erik van Muiswinkel over de kracht van Annie M.G. Schmidt.
    Cabaretier, schrijver én groot bewonderaar Erik van Muiswinkel over Annie's werk, met anekdotes, verrassende inzichten en natuurlijk een flinke dosis vrolijkheid – helemaal in de geest van Annie zelf.
    Van Muiswinkel, bekend om zijn eigen scherpe humor en taalgevoel, gaat in gesprek met journalist Jean-Pierre Geelen. Samen duiken zij in het tijdloze oeuvre van Annie M.G. Schmidt. Vanaf acht uur, toegang tien euro, met mogelijkheden tot korting.

  • Wenneker Cinema

    14.00 uur: Gondola
    17.00 uur: De Familie, deel 2
    19.30 uur: Le Comte de Monte-Cristo
    20.00 uur: Drie dagen vis

  • Zestig jaar arbeidsmigratie

    Openluchtexpositie op de Kloosterplaats, met de verhalen van immigranten die naar Schiedam kwamen om te werken. En hun ervaringen sindsdien.

  • Walking & Talking

    Als je de Nederlandse taal leert, dan is het belangrijk om de spreekvaardigheid te oefenen. Bij Walking & Talking heb je maar liefst 1,5 uur om de taal te oefenen. Je kunt meewandelen als deelnemer, maar ook als vrijwilliger. Verzamelen om kwart over zeven 's avonds bij de Korenbeurs, start om half acht. Deelname is gratis en aanmelden is niet nodig.

  • Taalcafé Singel 24

    De bibliotheek organiseert gratis taalcafés in Schiedam. Je oefent met Nederlands praten in een gezellige groep. Je leert nieuwe mensen kennen en deelt ervaringen. Van half tien tot elf uur in Singel24.

  • Tentoonstelling Annie M.G. Schmidt

    Op de eerste etage van de Korenbeurs zijn allerlei mooie boeken, speciale uitgaves, knuffels en andere leuke dingen over Annie M.G. Schmidt bij elkaar gebracht. De spullen komen uit de verzameling van de Vlaardingse Marry Broek.
    Uit de collectie van collega Jan kwam zelfs een ansichtkaart naar boven met een handgeschreven hartelijke groet van Annie. Hij heeft haar ooit persoonlijk geïnterviewd... Dat interview valt terug te zien in deze expositie. 

  • Frankeland

    Monique van Putten toont haar schilderijen en tekeningen bij Frankeland in de Sint Liduinastraat. Haar kleurrijke werk is een afspiegeling van haar gevoel, het werk is zowel realistisch als intuïtief. Portretten en vooral ogen komen terug in het werk. Monique is autodidact en heeft een breed palet aan vaardigheden.Naast het schilderen tekent zij bv ook met balpen Schiedamse prentjes van mooie plekjes in Schiedam. Hiervan zullen er ook een aantal tijdens de expositie te zien zijn. 

  • Schiedamse portretten

    De tentoonstelling van dertig bijzondere portretten van Schiedamse makers op het terrein van de voormalige glasfabriek is beëindigd. De wind vernielde negen portretten en nu is besloten de expositie te stoppen.

  • Schoen verhalenhuis

    Bekend en bekroond auteur Abdelkader Benali neemt op uitnodiging van Margi Geerlinks zijn intrek in Geerlinks’ galerie in de Hoogstraat. Hij ontvangt Schiedammers die hun verhaal vertellen over de schoenenwinkel van Van den Hoven die jarenlang was gevestigd in pandnummer 156-158 waar de galerie sinds 2018 is gevestigd. 

  • De Wissel

    De Wissel is het inloophuis aan de Broersveld 123b. Het is vandaag tussen twee en vier geopend, voor ieder die trek heeft in een kopje koffie of thee en even rustig wil zitten genieten.  

  • Informatiepunt Digitale Overheid

    Informatiepunt Digitale Overheid open in het wijkhuis op het Dreesplein, tussen tien en twaalf uur.

    En in De Korenbeurs, tussen een en drie uur vanmiddag.

  • Coöperatie Museum

    Ontdek de geschiedenis van de coöperatie in het Nationaal Coöperatie Museum aan de Lange Haven. Met een vaste tentoonstelling en een lekkere snoepwinkel. Open van een tot vijf.

  • Jenevermuseum

    De tentoonstelling 'Distilleerdames, sterke vrouwen achter sterke drank' belicht vergeten verhalen. Hoewel de jeneverindustrie lange tijd bekendstond als een mannenwereld, blijkt uit historisch onderzoek dat vrouwen een veel grotere rol speelden dan tot nu toe werd aangenomen. De tentoonstelling belicht vrouwelijke invloed vanuit vier invalshoeken: hun werk achter de schermen, drankcultuur, beeldvorming in reclame en de rol van vrouwen vandaag. 

    Verder is de tentoonstelling 'Jenever in de Wereld, De verleiding van jenever' te zien. In de vergrote zaal is de verbreiding en verspreiding van jenever in de wereld te zien. "U kunt daar met eigen ogen zien hoe ver de invloed van Schiedam en zijn jenever reikt." Verder is er natuurlijk de branderij en twee zalen met de vaste opstelling over de historie van de jeneverindustrie, het proces, de mensen die er werken en de maatschappelijke betekenis ervan.
    Van elf tot vijf na reservering (E: receptie@jenevermuseum.nl) te bezoeken; kosten: 12,50 euro, kinderen tot twaalf jaar gratis.

  • Fluisterboot

    Door de Schiedamse havens voor een bijzonder en spectaculair aanzicht van de stad. Gelardeerd met een hoop leerzame geschiedenis, weetjes en anekdotes. Dat is het concept van de fluisterboot. Er is keus uit een lange vaartocht van tachtig minuten - vertrek half twaalf - en een tocht van zestig minuten, met vertrek om half twee en om drie uur. Kosten: tien of negen euro, kinderen half geld. Let op: op woensdag is alleen de korte vaart mogelijk.
    De vertrekplaats van de fluisterboot is vanaf de steiger naast museummolen De Walvisch aan de Westvest 229 in Schiedam.

    Vanavond extra vertrekken om zeven uur en half negen. Met lekkers aan boord; ticket: € 12,50.