Actie bij Delta in Schiedam
- Redactie
- 13-03-2024
- Bedrijven nieuws
SCHIEDAM - Vakbond FNV organiseert morgen geen flyeractie maar een 'vlaaieractie' morgen bij telecombedrijf Delta Fiber in Schiedam.
Werknemers delen de typisch Limburgse lekkernij uit aan hun collega’s en vragen hen achter de eisen te gaan staan voor een goede cao met dito loonsverhoging. Volgens Felix Alejandro Perez, bestuurder voor de telecom bij FNV Zakelijke Dienstverlening, hebben drie rondes onderhandelingen nog niet geleid tot een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst (cao). De eisen van de bond en de directie van het bedrijf liggen volgens hem 'nog een flink eind uit elkaar'.
De FNV eist namens de werknemers een cao voor een jaar (per 1 januari 2024) waarin de salarissen omhooggaan met 8,5 procent. Ook wil de vakbond dat de lonen vanaf januari volgend jaar meestijgen met de prijzen in de winkels (automatische prijscompensatie). Verder wil de bond een goede regeling voor mensen met zwaar werk (Regeling Vervroegde Uittreding) en de afspraak dat werknemers enkele jaren voor hun AOW minder kunnen gaan werken (80 procent werken, 90 procent salaris, 100 procent pensioenopbouw).
Delta Fiber is één van de grootste telecombedrijven van Nederland, met zo’n 850 werknemers. Zij vallen onder de cao Breedband en Telecommunicatie.