Categorieën

Service

Bedrijvenfestival Gedistilleerd op herhaling

Bedrijvenfestival Gedistilleerd op herhaling
Uit

Bedrijvenfestival Gedistilleerd op herhaling

  • Redactie/Bedrijvenfestival Gedistilleerd
  • 24-05-2026
  • Uit
Bedrijvenfestival Gedistilleerd op herhaling

SCHIEDAM - Het Bedrijvenfestival Gedistillleerd krijgt een vervolg. Op 21 en 22 mei volgend jaar staat een nieuwe 'neem-een-kijkje-in-de-keuken-van-Schiedams-trotse-jeneverbedrijven' op het programma.

Het festival gisteren trok volgens de organisatie zo'n vijftienhonderd deelnemers naar zeven bedrijven en organisaties die hun deuren open stelden en trots vertelden over hun product, hun werkwijze, hun geschiedenis en bijna alles waarnaar de Schiedammers en anderen die zij ontvangen vroegen. Nolet wilde graag 335 mensen over de vloer, omdat het bedrijf dit jaar 335 jaar bestaat; dat lukte. Bij Herman Jansen was er een proeverij, veel bijzondere dranken op basis van mede waren te proeven bij Serious Bee - onder het genot van live-muziek en bij Onder de Boompjes beantwoordde meester-distiller Hayo Flink vele vragen bij de prachtige koperen ketels van het bedrijf. Bij Koninklijke De Kuyper vertelde distiller Ronald Mol honderduit - en keek hij met zijn bezoekers in de grondvaten.

Ook het Jenevermuseum had de deuren open: die aan de Lange Haven en die van het depot bij De Kuyper. Leroy Fisscher, conservator van het museum, leidde rond en de productie van de moutwijnjenever Old Schiedam kwam aan de orde in de historische branderij De Gekroonde Brandersketel.

De foto's - één van ieder genoemde organisatie - geven een goede indruk van de dag.