Categorieën

Service

Bijenparadijs langs A4

Bijenparadijs langs A4
Nieuws

Bijenparadijs langs A4

  • Redactie
  • 08-11-2015
  • Nieuws
Bijenparadijs langs A4

Initiatiefneemster Deborah Post zaait symbolisch bijenbloemenzaad


SCHIEDAM / DELFT - Een paradijs voor bijen. Die moet komen langs de A4 tussen Schiedam en Delft. Gisteren is er symbolisch biologisch bloemenzaad uitgestrooid langs de berm van het nieuwe stuk snelweg.

Een bijenparadijs; dat is de ambitie van de stichting Honey Highway, die werkt aan het voortbestaan van de bij in onze streken. De stichting, een initiatief van Deborah Post, wil de strijd aangaan met de grote bijensterfde van de afgelopen jaren. Rijkswaterstaat staat achter dit initiatief.

Met het juiste zaad en het juiste onderhoud moet er pal langs de snelweg natuur ontstaan die ideaal is voor bijen. Bloeiende bermen, met genoeg voedsel voor de bijen. Die zorgen op hun beurt voor nectar voor insekten. En die zijn weer goed voor de bijen. De bermen van snelwegen horen bij de schaarse plekken in Nederland waar onbespoten, schrale grond te vinden is.

De bijensterfte heeft volgens kenners vier oorzaken: te weinig voedsel voor bijen, te veel mest en gif, te weinig imkers en ziektes uit verre landen of zelfs andere werelddelen.

De afgelopen maand is de berm van de A4 tussen Schiedam en Delft versterkt met negentig vrachtwagens zand. Deze is daarbij ingezaaid met het bijenbloemenzaad. Het zaad is samengesteld uit 44 streekeigen soorten.

“Ik wilde graag zelf iets doen aan de toekomst van de bijen. Ik heb mij toegelegd op het zorgen voor meer nectar en stuifmeel voor de bijen”, aldus initiatiefneemster Deboran Post.”Midden-Delfland gaat mij aan het hart. Daarom heb ik mijn uiterste best gedaan om A4 Delft - Schiedam Honey Highway te laten worden.” Volgens de initiatiefnemers is het de eerste 'Honey Highway' ter wereld.

De opening van de nieuwe zeven kilometer snelweg staat voor volgende maand voorzien. Door problemen met de vergunning voor het wegpompen van kwelwater is dat nog niet zeker.