Categorieën

Service

DCMR stamgast in café Wilhelmina

DCMR stamgast in café Wilhelmina
Uit

DCMR stamgast in café Wilhelmina

  • Redactie
  • 28-06-2016
  • Uit
DCMR stamgast in café Wilhelmina

Als het terras leeg is, komt de DCMR niet

SCHIEDAM - Café Wilhelmina maakt in de Gorzen opnieuw de tongen los. Stamgasten en sympathisanten van het café vinden het er gezellig en vinden dat een beetje rumoer erbij hoort. Maar er zijn omwonenden die er anders over denken en die hebben ook weer zo hun vrienden en familie, die dus partij kiezen voor de mensen die overlast van het café ondervinden. In de Gorzen heb je al gauw mensen die hun mening niet onder stoelen of banken steken. Ook niet onder barkrukken.

De DCMR Milieudienst Rijnmond weet er alles van. Je zou de DCMR zowat stamgast kunnen noemen, want geregeld komen er inspecteurs om geluidsmetingen te doen. Dan zijn er weer klachten binnengekomen met de centrale meldkamer. Over 2015 zijn er 39 klachten binnengekomen en dat is in verhouding tot andere cafés veel, maar anderen zullen vinden dat het wel meevalt. Wel is het team Toezicht en Handhaving erop opmerkzaam gemaakt dat er veel klachten binnenkomen als het op het terras aan het Wilhelminaplein lawaaierig is.

Het is in elk geval minder dan negen jaar geleden, toen er echt een slechte verstandhouding was tussen de toenmalige kastelein en een naaste buur. Ze maakten elkaar het leven zuur. Het café haalde de tweede positie op de overlastlijst van de DCMR en de uitbater maakte die score bekend op een groot spandoek. De buren hadden dubbel last van het café, want toen ze hun pand verkochten kregen ze er minder voor.