Dijkstra & Evenblij vanuit Jenevermuseum
- Redactie
- 24-10-2026
- Nieuws
- Maak Schiedam24 je Google-favoriet
SCHIEDAM - De radiomaker Erik Dijkstra en Frank Evenblij maken hun programma morgen in Schiedam.
Het programma 'Dijkstra en Evenblij ter plekke' wordt opgenomen in het Jenevermuseum.
De twee radio- en tv-persoonlijkheden brengen 'Schiedamse' onderwerpen. Zo praten ze morgen onder meer over de droeve dood van honden in de stad, afgelopen weken. Hondeneigenaren Rob Kruining en Margi Geerlinks schuiven aan om het erover te hebben, samen met AD-journalist Lucette Mascini.
Verder is Nouchka Fontijn te gast. Samen met Evenblij en Dijkstra kijkt zij terug op haar bokscarrière. In het programma gaat het ook over de Schiedamse heksenvervolgingen in de zestiende eeuw. Verder gaat de aandacht uit naar de brand die enkele weken geleden werd gesticht dicht bij station Schiedam; daarbij raakten 35 kabels beschadigd viel het treinverkeer tussen stil.
En natuurlijk gaat het in het museum over Jenever. Hoofdstoker Renata Gvozden van het Jenevermuseum en kunsthistoricus Suzanne Klüver vertellen over de jenevergeschiedenis van Schiedam. En een beroemde Schiedammer komt langs: Bordewijk. Bibliothecaris Jan van Bergen en Henegouwen spreekt over de Schiedamse periode van de schrijver. Specifiek wordt het vergrootglas gelegd op zijn werk Verbrande Erven, een novelle over het rauwe, arme Schiedam van rond het jaar 1900.
Singer-songwriter Michael Prins, winnaar van De Beste Singer-Songwriter van Nederland, verzorgt de livemuziek gedurende de uitzending.
Mensen die willen komen kijken zijn vanaf half zeven 's avonds welkom, aanmelden is niet nodig. De radio-uitzending is van zeven tot negen uur en is te horen op Radio 1.