Categorieën

Service

Excelsior wint met 198 runs van Hermes

Excelsior wint met 198 runs van Hermes
Sport

Excelsior wint met 198 runs van Hermes

  • Redactie
  • 28-06-2015
  • Sport
Excelsior wint met 198 runs van Hermes

Met applaus van de verliezende blauwhemden gaat Excelsior'20 als winnaar naar de kant

CRICKET - Hermes-DVS heeft vandaag de thuiswedstrijd tegen Excelsior'20 kansloos verloren. De bezoekers hadden de eerste innings met het forse totaal van 325 runs afgesloten. Alex Ross batte 149 runs. De thuisploeg kon daar geen battend geweld tegenover zetten en was 127 all out.

Excelsior'20 had de toss gewonnen en begon met batten. Dat ging de gasten goed af. Openingsbatters Scott Edwards en Tim Etman kregen 18 en 22 runs in de boeken. Met de volgende batsmen werden de bowlers van de thuisploeg helemaal ontmoedigd. Dat Lorenzo Ingram tot 43 runs kwam, was nog te overzien. De bijna anderhalve century van Alex Ross joeg de score wel erg ver omhoog. Uiteindelijk zou hij in de laatste over door een vang van Khan naar de kant moeten. Joost Kroesen had met 38 runs ook al een flinke duit in het zakje gedaan. Hij ging eveneens door een vang van Khan uit; dat was in de 44ste over.

Op een totaal van 325 waren de vijftig overs op. De gasten gingen met een hoog totaal voor slechts zes wickets naar de kant. Bij Hermes-DVS waren de bowlingcijfers niet om over naar huis te schrijven. Faqiri wist het aantal runs nog het best te beperken: in acht overs incasseerde hij 27 runs en nam hij één wickets. De wickets waren deze mioddag schaars voor de Hermes-DVS-bowlers.

De bezoekende ploeg wist bowlend wel druk uit te oefenen. Zo wist Tom Heggelman vijf wickets voor veertig runs te nemen. Nadat het eerste wicket van de thuisploeg met Harro Seelaar op 16 runs viel, vielen ze vervolgens als rijpe appeltjes uit de boom. Myburgh op 17, Singh op 21, Stokkers op 21 en Nesaar op 25. Dat was een klap die Hermes-DVS niet meer te boven kwam, al boden Sebastiaan Braat met 31 runs en Kruger van Wijk met 29 runs nog enige weerstand. Na 26 overs zat heel Hermes-DVS aan de kant voor slechts 127 runs. Daarmee passeert Excelsior'20 de stadgenoot op de ranglijst.

Gisteren werd op de velden van beide clubs de tweede dag gespeeld van de Continental European Championship Twenty20.
Dat was dit jaar een ontmoeting tussen de nationale teams van Denemarken en Frankrijk, ECB Deaf (het nationale doventeam van Engeland) en team A van gastland Nederland. Vrijdag, de eerste toernooidag, speelden de teams twee wedstrijden. Elk van de teams won en verloor een wedstrijd. Daardoor konden de team zaterdagochtend door winst een plek in de finale verdienen. Deze ging uiteindelijk tussen Nederland A en Denemarken. Nederland begon op Thurlede aan bat en scoorde 156 runs. De Denen waren in de vijftiende over all out voor 49 runs.

Spannender was het op Harga om de derde en vierde plaats. De Fransen hadden een totaal van 111 runs. Op de allerlaatste bal kwamen de Engelsen eveneens tot het runtotaal van 111. Omdat het een toernooi was, werd 'verlengd' door een ‘superover’ te spelen. Elk team batte zes ballen. In de superover scoorde Frankrijk tien runs, één meer dan de Engelsen.