Categorieën

Service

Gids met alle beelden in de stad

Gids met alle beelden in de stad
Uit

Gids met alle beelden in de stad

  • Redactie
  • 29-09-2016
  • Uit
Gids met alle beelden in de stad
SCHIEDAM - Schiedam krijgt een overzicht met alle kunst in de buitenruimte. Deze Buitenbeeldgids wordt op 15 oktober gepresenteerd.

Het wordt een bijzondere gids: de lezer verzamelt zelf de pagina's. Daardoor wordt de gids geen statisch naslagwerk, maar een 'levend' geheel dat steeds wordt opgeslagen en aangevuld en verandert. Bij gelegenheid van een nieuw beeld in de stad wordt een nieuwe pagina uitgegeven.

Julia Snikkers, voorzitter van de Kunstalliantie en ondernemer in kunst en cultuur, stelde de gids samen. Zij onderzocht de kunstwerken en schreef de teksten. Roger Teeuwen dacht mee en verzorgde de vormgeving en Ineke Hagen, Eveline Lamphen en Eric van Straaten verzorgden de redactie. Snikkers verzorgt bij gelegenheid van het verschijnen van de gids twee lezingen in het Stedelijk Museum Schiedam, te weten op 2 november en 7 december.

De presentatie van de Buitenbeeldgids gebeurt op 15 oktober om vier uur bij Mooi Werk op de Hoogstraat. Wethouder Alexander van Steenderen zal het eerste exemplaar overhandigen aan Deirdre Carasso, directeur van het stedelijk museum.