Categorieën

Service

Lek in waterleiding gedicht

Lek in waterleiding gedicht
Nieuws

Lek in waterleiding gedicht

  • Redactie
  • 01-05-2025
  • Nieuws
Lek in waterleiding gedicht

Foto, gemaakt twee weken geleden: Ted Konings

SCHIEDAM - De lekkage op het Stationsplein is gedicht. De transportleiding van Evides functioneert ondertussen ook weer.

Ruim een maand geleden werd een lek geconstateerd in de leiding, die het Schiedamse drinkwater vervoert over wat grotere afstanden. Zie dit artikel.

Een woordvoerder van het waterbedrijf laat weten ervanuit te gaan dat het dichtstraten van de werkput en het terugzetten van de bouwhekken van het nabijgelegen project S'maak, vanmiddag nog klaar komt. Het lek is volgens hem vorige week al gedicht.

"Gedurende de werkzaamheden hebben de bewoners altijd de beschikking gehouden over water en hebben dus niets van de lekkage gemerkt", aldus de zegsman.

Wel was het een flinke klus om het gat te dichten. "De leiding moest eerst vrijgegraven worden, om te kunnen bepalen wat er aan de hand is en om een plan te maken voor de reparatie."

"Het betrof een transportleiding 1200 (mm doorsnede, red.) die heel diep ligt (twee meter grond er boven). Vrijgraven betekent dat wij ónder de leiding moeten zijn, dus al met al zo’n vier meter diepte. Gezien de diepte moesten wij uiteraard zorgen voor een veilige, gestutte werkplek, en de werkzaamheden moesten plaatsvinden in een drukke en krappe omgeving waarbij de bouwwerkzaamheden natuurlijk ook door moesten gaan. Daarom konden we niet elke dag werken en nam het tijd in beslag."