Transportleiding drinkwater lekt
- Redactie
- 28-03-2025
- Nieuws
Foto: Ted Konings
SCHIEDAM - Op het Stationsplein is een lek geconstateerd in een belangrijke waterleiding. Sinds enkele dagen wordt er werk gemaakt van het dichten van het lek, maar dat is vooralsnog nog niet gebeurd.
Het gaat om een zogenaamde Transportleiding, waardoor water wordt vervoerd over grotere afstanden, naar verluidt tot aan Rotterdam aan toe. Een woordvoerster van waterbedrijf Evides spreekt van een leiding met een doorsnede van 1,2 meter.
Vooralsnog zorgt het lek nog niet voor problemen in huishoudens in Schiedam of elders. Water kan via een andere route naar de woningen en bedrijven worden gebracht.
Wel is Evides beducht voor vervuiling van de waterleiding. Op het Stationsplein wordt daarom het lekwater afgevoerd met behulp van pompen. Verder wordt de waterleiding uitgegraven om werk te kunnen maken van het dichten van het lek. Vanwege de drukte op de plek, tussen tramhalte en station, en met de bouwput van S'maak pal in de buurt, in dat nog niet eenvoudig, aldus de woordvoerster. Zij kan dan ook nog geen indicatie geven wanneer het lek naar verwachting zal zijn gedicht.