Metroschutter krijgt één jaar en tbs
- Redactie
- 16-04-2025
- Nieuws

SCHIEDAM - De metroschutter moet één jaar de cel in en krijgt tbs.
Dat oordeel velde de rechter vandaag. Het OM had drie jaar gevangenisstraf en tbs geëist. Volgens de rechter is het zaak dat de man zo snel mogelijk aan zijn tbs-behandeling begint.
De 22-jarige Schiedammer Rodney A. schoot op 12 mei vorig jaar in een volle metro, toen die wegreed uit Hoek van Holland. Dit nadat ruzie en een worsteling was ontstaan tussen A. en twee jongens, vluchtelingen uit Afghanistan.
De rechter betitteld zijn optreden als ‘poging tot doodslag’, want de kans was groot dat hij iemand in de metro zou raken en mogelijk ook fataal. A. stelde eerder achterdochtig te zijn omdat hij zelf slachtoffer is geweest van een steekpartij in Vlaardingen.
Bij de man is vastgesteld dat hij zwakbegaafd is, lijdt aan schizofrenie en psychose-gevoelig is. Ook drinkt hij te veel alcohol, aldus de mensen die hem onderzochten.
De 21-jarige Damian B., ook woonachtig in Schiedam, kreeg een celstraf gelijk aan zijn voorarrest opgelegd. Hij raapte het vuurwapen op toen dat in de metro op de grond gevallen was en gaf het terug aan A.
B. is opgenomen in een forensische kliniek; hij moet daar blijven, aldus de rechter. B. heeft last van adhd, autisme, een lage intelligentie en heeft te veel geblowd, aldus de rechtbank. Tegen hem was door het OM achttien maanden, waarvan negen voorwaardelijk, geëist.
Zie ook dit artikel.