Categorieën

Service

Ondernemers uit aanloopstraten verleiden naar Hoogstraat te gaan

Ondernemers uit aanloopstraten verleiden naar Hoogstraat te gaan
Winkelen

Ondernemers uit aanloopstraten verleiden naar Hoogstraat te gaan

  • Kor Kegel
  • 29-09-2017
  • Winkelen
Ondernemers uit aanloopstraten verleiden naar Hoogstraat te gaan

Met subsidie wil het gemeentebestuur ondernemers verleiden naar Schiedam-Centrum te gaan, bij voorkeur op de Hoogstraat

SCHIEDAM – Burgemeester en wethouders willen met flinke subsidies veel ondernemers verleiden tot investeringen. Een nieuwe subsidieregeling is bedoeld voor ondernemers uit de aanloopstraten naar Schiedam-Centrum, als ze bereid zijn naar de Hoogstraat of andere centrumstraten te verhuizen.  

Ook ondernemers op de Hoogstraat zelf komen in aanmerking, als ze willen uitbreiden – eventueel op een andere plek op de Hoogstraat.
Dat geldt ook voor ondernemers in de centrumstraten en ondernemers van elders, als ze naar de Hoogstraat willen of elders in het centrum willen uitbreiden. In alle gevallen geldt dat er bepaalde voorwaarden en criteria zijn. De ondernemers moeten tenminste vijftig procent zelf investeren.  

Het college van B & W stelt zich voor dat leegkomende zaken in de aanloopstraten worden omgebouwd tot woonruimte. Aanloopstraten zijn onder andere de Oranjestraat en de Rotterdamsedijk.  

De nieuwe subsidieregeling krijgt de naam Revitalisering Binnenstad Schiedam 2017 en ze vloeit voort uit de Leegstandsverordening die door de gemeenteraad in april van dit jaar is goedgekeurd.

In het eerste kwartaal van 2018 komt er nog een subsidieregeling bij, Transformatie Leegstand Plinten Aanloopstraten Schiedam. De gemeenteraad krijgt de gelegenheid om bij beide subsidieregelingen op- en aanmerkingen te maken.  

De regelingen moeten Schiedam-Centrum verlevendigen en de winkelleegstand terugdringen. Met de subsidies hoopt het gemeentebestuur de ondernemers te stimuleren om te investeren in hun bedrijf in de binnenstad. Ook worden vastgoedeigenaren gestimuleerd om na verplaatsing van winkels uit de aanloopstraten geld te steken in transformatie naar wooneenheden.  

Het college laat zich bijstaan door een adviescommissie. Deze zal na vaststelling van de subsidieregelingen de subsidieaanvragen beoordelen.