Categorieën

Service

Promskoor heeft met Nele Mennes nieuwe muzikaal leider

Promskoor heeft met Nele Mennes nieuwe muzikaal leider
Uit

Promskoor heeft met Nele Mennes nieuwe muzikaal leider

  • Redactie
  • 04-12-2025
  • Uit
Promskoor heeft met Nele Mennes nieuwe muzikaal leider

Foto: Sint Radboud

SCHIEDAM - Nele Mennes is de nieuwe muzikaal leider van het Promskoor Schiedam, het koor van muziekvereniging Sint Radboud.

Zij is de opvolgster van Alejandro Orozco, die het koor tijdelijk een half jaar onder zijn hoede had. Hij volgde Laurens de Boer op, die tien jaar leiding heeft gegeven aan het Promskoor.

Nu is het dus de beurt aan Nele Mennes, (Antwerpen, 1982). De Belgische zangeres, songwriter en muziektheatermaker zingt bij het trio Alma Mía, en is lid van het muziekcollectief Batavierhuis. Ze doceert muziektheater en vocale improvisaties aan Codarts.

Mennes studeerde aan dat Rotterdamse conservatorium zelf af in muziektheater (BA). Haar debuutvoorstelling Madelief toerde in België en Nederland. Voor haar tweede show Naakt ontving ze de eerste prijs op het Utrechtse Kleinkunst Festival voor haar Nederlandse songs. 

Daarnaast stond ze zes jaar lang op de planken met de close harmony groep De meisjes Loos en werkte onder meer bij MT Hollands Diep/Silbersee, Laika en House across Bounderies.

De leden van het Promskoor hebben al aangegeven enthousiast te zijn over de manier waarop Mennes hen muzikaal begeleidt. Ze zien kansen dat het koor met haar het zingen naar nog weer een stapje hoger niveau kan brengen. Het eerste optreden van het koor met Nele Mennes is op vrijdag 19 december tijdens het kerstconcert 'Kerst in Kethel' van Sint Radboud in de Jacobuskerk in Kethel.