Restauratiewerkplaats pakt Salamander in Leidschendam aan
- Redactie
- 01-06-2026
- Bedrijven nieuws
De Salamander aan de Vliet; foto via Reislogger
SCHIEDAM - De Restauratiewerkplaats Schiedam is begonnen met de tweede fase van de grote renovatie van houtzaagmolen De Salamander in Leidschendam.
Vorig jaar werd in opdracht van stichting De Salamander de eerste fase van de vernieuwing afgerond, waarbij de stelling is gerenoveerd en het hekwerk rond de stelling is vervangen en geverfd. Al doende bleek toen dat ook delen van de houtconstructies in slechte staat verkeerden en moesten worden vervangen.
Tijdens het werk dat nu begint wordt de rot in de houten kap aangepakt. Ook krijgt de molen een nieuw rietdek, zo meldt de lokale website Het Krantje Online.
Op de stelling van De Salamander is een grote steiger opgebouwd. De molen kan deze periode niet draaien, de wieken staan stil. Het zagen van bomen tot planken kan als vanouds wel plaatsvinden.
Naar verwachting is de renovatie over ruim twee maanden afgerond; dan is de molen weer geheel toegankelijk. Na deze grote renovatie moet de beeldbepalende molen weer jaren meekunnen.