Spuiten, klimmen en een rondrit: volop actie bij open dag brandweer
- Redactie
- 04-07-2026
- 112
Fotografie: FlashphotoNL
SCHIEDAM - Schiedam - De brandweer Schiedam organiseerde zaterdag een open dag bij de kazerne aan de 's-Gravelandseweg. De hele dag waren er allerlei activiteiten te doen rondom de brandweerkazerne.
Kinderen konden door middel van al die activiteiten een volle stempelkaart halen. Die volle kaart kon weer ingewisseld worden voor een lekkere snack bij het snackkraampje.
Met verschillende voertuigen om op te klimmen en van binnen te bekijken was er ruime keus waar te kijken. Een duiker in een watertank zorgde naast interactie ook soms voor wat natte spetters op nietsvermoedende kinderen.
Twee andere waterspelletjes waren ook populair en moest er even in de rij gewacht worden op je beurt: Met een brandweerslang een mini-voertuig wegspuiten of alle blokjes op een balk omver spuiten.
Wat altijd ook een wachtrij oplevert is de rondrit in een brandweerwagen. Door dit keer twee voertuigen in te zetten voor een rondrit hoefden de wachtende kinderen minder lang te wachten.
Helaas kon door een defect aan het voertuig de geregelde crashtender van Rotterdam The Hague Airport niet ter plaatse komen. Ook het Team Digitale Verkenning met onder andere drones en robots was helaas niet ter plaatse vanwege een daadwerkelijke inzet elders. Ondanks het missen van twee deelnemers mocht dat de pret niet drukken en was en volop te zien en te doen.