Theaterstoelen De Teerstoof blijven bij familie Holmer
- Kor Kegel
- 21-04-2017
- Uit
Vandaag gingen de rode theaterstoelen van de Nieuwstraat naar de Boterstraat
Het Zoldertheater is al vele jaren niet meer in gebruik, maar eigenlijk was het als theaterinrichting nog in tact. Momenteel wordt er gewerkt aan een inwendige sloop van het monument, waarbij alle authentieke delen van het gebouw worden gehandhaafd, maar de latere toevoegingen worden verwijderd, zodat een nieuw zicht op de mogelijkheden met het gebouw ontstaat.
Rob Holmer, het creatieve brein achter Ruimte in Beweging, had weet van de werkzaamheden in De Teerstoof, waarover overigens ook in de pers bericht is. Dus iedereen had voor de theaterstoelen kunnen gaan. Maar dat is niet gebeurd. Rob Holmer nam wel contact op met de gemeente, of hij de stoelen kon overnemen – en het kon!
Het grappige van de verhuizing van de theaterstoelen is dat ze eigenlijk dicht bij de familie Holmer blijven. Vele jaren lang waren Bep en Henk Holmer de beheerders van De Teerstoof en zij gaven ook volle medewerking aan de theateractiviteiten, bijvoorbeeld met bardiensten en de persoonlijke verspreiding van persberichten, die ze bij de redacties langs brachten. Hun zoon Rob Holmer heeft sentimenten met het Zoldertheater en met name met De Teerstoof. Hij is heel blij de theaterstoelen te kunnen overbrengen naar zijn expositieruimte aan de Boterstraat.
Hij kreeg bij het versjouwen hulp van Jan Sluijter, Martin Soeters en Jacqueline Holmer.