Wat gaan we doen vandaag?
- Redactie
- 20-06-2015
- Nieuws
Wie zijn of haar keus al heeft gemaakt en voor voetbal kiest, kan terecht bij Kethel Spaland, een familietoernooi. Andere stadgenoten van alle leeftijden vullen hun dag met politiek, de tuin en mooie auto's. Of met mooie dingen en zijn onderweg naar ... Den Bosch.
Schiedammers zijn bezige baasjes: ze zijn actief in verenigingen en vrijwilligersinitiatieven en organiseren van alles. Graag zet Schiedam24 de activiteiten op een rijtje. Belangrijke, gezellige, leerzame, grappige, inspirerende en gezonde initiatieven, zonder in onze opsomming uitputtend te zijn. Wil je activiteiten aanmelden voor deze rubriek: redactie@Schiedam24.nl.
De 24 uur van Schiedam
Tot vier uur vindt op Thurlede bij Excelsior'20 een crickettoernooi plaats met als inzet de Liduina Cup. Een team van Excelsior'20 speelt twaalf wedstrijden van twee uur tegen twaalf verschillende tegenstanders. De teams bestaan uit acht spelers.
Familietoernooi vv Kethel Spaland
Het driedaagse familietoernooi 'AntPartica' is vandaag begonnen met een jeugdvoetbaltoernooi. Vanmiddag is het seniorentoernooi, 24 herenteams en 8 dames teams. De toegang tot het dagprogramma is gratis.
In de avond een feest in de feesttent. Toegang feest tien euro. Kaarten uitsluitend via de webshop van de vereniging.
Inloopconcert
In de Grote of Sint Janskerk zingt mezzo-sopraan Anjo de Bruin, aanvang drie uur.
Sollicitatiedag kindergemeenteraad
Voor 49 geselecteerde kandidaten, in het voormalige ABN AMRO-kantoor aan de Gerrit Verboonstraat, van tien tot één.
Excursie met cultuurscouts
De cultuurscouts zijn met een bus vol Schiedammers op pad. Maar voor de bus vertrekt, begint de excursiedag met een bezoek aan het Stedelijk Museum in de eigen stad.
Daarna gaat tocht naar Vught, met Kloosterhotel ZIN en het Stedelijk Museum in Den Bosch. Rode lijn in de dag zijn de tekeningen uit de NOG-collectie. Deze zijn tot zondag te zien in het Schiedamse Stedelijk. Ook in ZIN hangen tachtig werken uit die collectie, met veel tekeningen. Ook in het Bossche museum staan tekeningen centraal, met name die van Erik Andriesse.
Politieke stamtafel
Bij restaurant Záálig houden D66, GroenLinks en Progressief Schiedam een 'politieke stamtafel', van drie tot half vier. Iedere Schiedammer wordt door deze partijen uitgenodigd om aan te schuiven en mee te praten. Aanmelden is niet nodig.
Tuin- en groenmarkt
Verschillende 'groene' Schiedamse organisaties presenteren zich hier binnen de Nationale Tuinweek. Er is een plantenruilbeurs en -verkoop, advies over natuurvriendelijk tuinieren, een rondwandeling over het volkstuincomplex en een kinderexcursie door de Heemtuin in het Beatrixpark. Eva Hamers verzorgt met poppentheater Aap van Poot voor het kindervertier. Door de landelijke actie 'Tegel eruit, plant erin' krijgen de eerste tien bezoekers bij inlevering van een tegel uit de tuin een gratis plant.
De nieuwe Schiedamse Liduinaroos is te koop op de Tuin- en groenmarkt.
Voor elf uur kunnen planten aangeleverd worden voor de plantenruilbeurs.
Het programma is:
11.00 uur: opening markt en start plantenruil
12.00 uur: eerste rondwandeling over het complex
14.00 uur: tweede rondwandeling over het complex
14.00 uur: kinderexcursie 'Struinen door de Heemtuin’'door stadsecoloog De Kruijf (verzamelen bij de mozaïekbank)
16.00 uur: einde markt
De markt op volkstuincomplex Thurlede in het Beatrixpark, aan de Parklaan. Aanwezig zijn onder meer: Groei&Bloei afdeling Waterweg Noord, poppentheater ‘Aap van Poot’, Eetbaar Schiedam, Volkstuinen Thurlede, Stichting Vrienden van het Beatrixpark, Tuinfeest – natuurlijk tuinieren, Irado en de Poldervaartvereniging.
De Nationale Tuinweek is een initiatief van vereniging Groei & Bloei met als doel een groenere omgeving te creëren. Het vergroenen van steden en dorpen levert niet alleen een bijdrage aan een grotere biodiversiteit, meer groen en minder bestrating zorgt ook voor een betere waterberging en voorkomt overbelasting van de riolering.
Handbaltoernooi Jeugd
Suikerspin-toernooi bij Ventura, op Harga, tot twee uur.
Vaderdagdroom: sportwagen.
Dat zijn dromen die een kind normaalgesproken niet waar kan maken voor zijn of haar vader. Winkeliers hebben hierop iets bedacht. In de Nieuwe Passage delen 'pitspoezen' krasloten uit, waarmee vader een proefrit in een Ferrari kan winnen. Vader mag ook een selfie maken, met de dames erop, en kan aldus door de selfie op Facebook te plaatsen een miniatuur-Ferrari winnen.
De winkeliers van winkelcentrum Spaland zetten een formule 1 bolide tussen de winkels. Vader mag hierin plaatsnemen en een fotograaf zorgt voor het bewijs dat vader zich voor even Verstappen mocht voelen.
Culinaire markt
De op de Grote Markt geplande culinaire markt vindt geen doorgang.
Midzomermarathon zwemmen
De door de Schiedamse Reddingsbrigade geplande zwemmarathon heeft in verband met te weinig inschrijvingen geen doorgang.
Wenneker Cinema
Boychoir
[ Verenigde Staten, 2014, 103 minuten ]
Regie: François Girard
Met: Garett Wareing, Dustin Hoffman, Eddie Izzard, Kevin McHale, Kathy Bates, Josh Lucas
Stet is een problematische jongen met een moeilijke thuissituatie. Wanneer zijn alcoholistische moeder komt te overlijden, besluit de directrice van zijn school hem op te geven voor de 'Boy Choir school'. Zijn aanmelding wordt afgewezen, waardoor hij bij zijn biologische vader terechtkomt. Pas als hij het bestuur van de school omkoopt, krijgt Stet een kans om tot het prestigieuze jongenskoor toegelaten te worden. Daar is Stet al gauw een vreemde eend tussen de kinderen die veelal uit rijke gezinnen komen. Hij wordt echter geholpen door de gemotiveerde koorleider Carvelle. Enigszins voorspelbare, maar mooie plot met bovendien een prachtige soundtrack.
Aanvang: negen uur.
Durak
[Rusland, 2014, 116 minuten ]
Regie: Yuriy Bykov
Met: Atryom Bystrov, Nataliya Surkova, Darya Moroz, Sergey Artsybashev, Pyotr Barancheev
De jonge, goudeerlijke loodgieter Dima ontdekt een enorme scheur in een van de appartementen in de stad en probeert de corrupte en elitaire bureaucratie ervan te overtuigen het gebouw direct te ontruimen. Volgens zijn berekeningen zal het gebouw namelijk binnen 24 uur instorten. Hij stuit echter op een muur van corruptie en de gemeente kiest voor de doofpot. Dima gaat onvervaard door met zijn missie, maar als je in het huidige Rusland wilt overleven, moet je juist liegen en bedriegen. Zij die deugdzaam en eerlijk blijven, zijn ‘duraks’ (dwazen). Zijn personage komt dan ook voor een moreel dilemma te staan.
Aanvang: half negen.
Exposities
Broken Landscapes.
Stedelijk Museum Schiedam (tot 21 juni).
Anything but homeless. Tekeningen uit de NOG Collectie.
Stedelijk Museum Schiedam (tot 21 juni).
Ik hou van Holland. Nederlandse kunst na 1945.
Stedelijk Museum Schiedam
PRO6 project space, Hoogstraat 14 tot en met 18
Geopend op dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag, zaterdag.
Expositie Anthon Hoornweg van bronzen beelden, bij Artipico Art Gallery, Grote Markt 39A.
Fototentoonstelling Scheepsbouw in Schiedam, in het bezoekerscentrum van de Historische Vereniging Schiedam aan de Hoogstraat 74A, zaterdag van elf tot vier uur.
X