Categorieën

Service

Donderdag 27 november

Donderdag 27 november
Terug

Donderdag 27 november

  • 27-11-2025
  • Agenda
  • Wintermarkt

    JMVR, dagbesteding voor jongvolwassenen organiseert een wintermarkt in De Erker. Tussen half tien en drie uur is de markt dagelijks geopend. Tussen twaalf en half twee kan er ook gelunched worden.

  • Inloopavond verkeersplan

    Inloopavond in Shop op de Hoogstraat 140, om kennis te nemen van het nieuwe verkeersplan-in-de-maak voor het centrum van de stad. Tussen vijf uur en acht acht.

  • Boekpresentatie

    Stichting Fonds Historische Publicaties Schiedam organiseert de boekpresentatie: “Oorlog, Onderduikers en oude klare”. Loes Dommering-van Rongen heeft een belangrijk en gedegen onderzoek gedaan naar een grote verzetsorganisatie die tijdens de Tweede Wereldoorlog in Schiedam actief was, maar geen onderdeel uitmaakte van een landelijke koepel en ook niet gebonden was aan enige politieke of religieuze stroming: De Neutrale Organisatie, kortweg De N.O.
    In de Westvestkerk. Inloop 16.30 uur, presentatie 17.00 uur - 19.00 uur.

  • Expositie in De Wissel

    Een nieuwe expositie in inloophuis De Wissel: In één van de voormalige pakhuizen langs de schilderachtige Lange Haven te Schiedam woont en werkt al vele decennia kunstenaar Arie de Bie. Naast kunstschilder, is hij tekenaar, pottenbakker en maakt hij etsen en linosneden. Deze bescheiden kunstenaar houdt zich het liefst op de achtergrond en daarom zult u hem ook niet vinden op internet. Tijdens deze expositie neemt hij bezoekers mee om vanuit de grauwe omgeving, waar we ons achter prikkeldraad beschermen, de natuur in te gaan, naar de kleurrijke wereld van bloemen en vogels, vrij in de lucht. Elke woensdag, donderdag, vrijdag, zondag van 14.00u tot 16.00u van 19 november tot 7 januari 2026, Broersveld 123-B.

  • Collecte

    Het Leger des Heils collecteert deze week ook in Schiedam.

  • KunstWerkt

    Bij KunstWerkt vindt de tentoonstelling ‘The Hunting Party’ plaats. Er exposeren negen kunstenaars, met name van KunstWerkt uit Schiedam en van K26 uit Oss. K26 is, net als KunstWerkt, een kunstenaarscollectief. De Maassluise kunstenaar Martine de Heij is initiatiefnemer en curator van deze expositie. Er is een grote diversiteit aan kleurrijk werk te zien, variërend van fotowerk, schilderijen, sculpturen en assemblages tot installaties. 
    De tentoonstelling is te zien van donderdag tot en met zondag, van 13.00 - 17.00 uur (ook op afspraak).

  • Jenevermuseum

    Tentoonstelling 'Sterk verbonden in traditie, in verhaal, in Schiedam'. Deze bijzondere tentoonstelling laat zien hoe Schiedammers van over de hele wereld hun dranktradities meebrengen en delen. Elke drank vertelt een verhaal, draagt erfgoed en rituelen met zich mee. Het Jenevermuseum viert hoe deze culturen elkaar ontmoeten en samen de smaak van Schiedam vormen. 
    De tentoonstelling is te bezoeken tijdens de reguliere openingstijden van het Jenevermuseum: van dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur.

  • Vitaal in zuid

    Van tien tot een bij Bosshardt, Groenelaan 45: themaprogramma.
    Van twee tot vier: fitness onder begeleiding van sportinstructeur.

  • De Werf

    Van kwart voor twee tot kwart voor vijf wordt er gebridged in De Werf in Kethel.

  • Stedelijk Museum Schiedam

    In de tentoonstelling Missen als een ronde vorm, geïnspireerd op het gelijknamige, lovend ontvangen boek van schrijver en curator Hanne Hagenaars, presenteert Stedelijk Museum Schiedam een bijzondere selectie kunstwerken van meer dan dertig (inter)nationale kunstenaars die gaan over verlies en doorleven, maar ook over houvast en levenskracht. Op inspirerende wijze worden bezoekers meegenomen langs indringende werken en verhalen van onder meer Aysen Kaptanoglu, Minne Kersten, Kevin Simón Mancera, Keetje Mans, Job Koelewijn, Berend Strik, Aline Thomassen, Efrat Zehavi en vele anderen.

    Aansluitend op de tentoonstelling Missen als een ronde vorm presenteert Stedelijk Museum Schiedam beneden in de Stadsgalerij, De liefde achter missen. In deze tentoonstelling vertellen negen moedige Schiedammers over hún gemis. Esthela (40) rouwt om haar miskraam, Benita (10) mist haar moederland Iran en Danny (40) verloor een periode lang iets heel persoonlijks: zichzelf. In de vorm van intieme nissen krijgt zowel het persoonlijke gemis als de achterliggende liefde plek. Want rouw is de achterkant van liefde.

    En natuurllijk is het Panorama Schiedam te zien, een overzicht van de Schiedamse geschiedenis.

  • De Walvisch

    Museummolen De Walvis is vandaag van elf tot vijf te bezoeken. Toegang volwassenen: 7,50 euro. Kinderen: 2,50 of vijf euro.