Categorieën

Service

Zaterdag 14 februari

Zaterdag 14 februari
Terug

Zaterdag 14 februari

  • 14-02-2026
  • Agenda
  • Schiedam Schittert

    Tijdens ‘Schiedam Schittert’ krijgen twee of meer acteurs van een regisseur een prikkelende of ontroerende situatie voorgeschoteld. Zonder voorbereiding spelen zij ter plekke een korte, geïmproviseerde scène van ongeveer vijf tot tien minuten. Het levert verrassende, grappige en vaak ontroerende momenten op.
    De presentatie in het Wennekerpand is in handen van Koen Wouterse. Aanvang 20.15 uur. Kaarten: vijftien euro. 

  • Smaak van de Waard

    Pop-uprestaurant in de Vertrekhal Oranjelijn aan de Benjamin Franklinstraat, net voor het Marconiplein vanuit Schiedam. 'Smaak van de Waard' biedt daarom op 13, 14, 19 en 20 februari een gangenmenu, met seizoensgerechten verzorgd door de chef. Meer info hier.

  • Tom Petty Tribute

    Het Vlaamse Petty’s Heartbreakers brengt de legendarische muziek van Tom Petty & the Heartbreakers tot leven met hits als ‘American Girl’ en ‘Learning to Fly’. Het wordt een eerbetoon aan een van de beste singer songwriters aller tijden en die generaties fans heeft geraakt. Dit gebeurt onder leiding van Frank Saenen (bekend van The Scabs).
    In de Kroepoekfabriek. Deuren open om acht uur, aanvang kwart voor negen.

  • Kunst Werkt

    'Ingrid & haar metgezellen' heet de expositie die bij Kunst Werkt te zien is. Met als ondertitel: 'Een artistieke reis maak je niet alleen'. Ingrid van den Oord en twaalf van haar artistieke metgezellen exposeren om samen haar dertigjarig jubileum ‘in de kunsten’ te vieren.
    De exposanten zijn Annelies Hoogerwerf, Bas Geldhof, Dis Groenhoff, Francisca Henneman, Friedie Kloen (KunstWerkt), Hanneke Piederiet, Hennie Hut, Ingrid van den Oord (KunstWerkt), Janneke Verhoeven-Geluk, Lourenço da Veiga, Marleen Modderkolk, Mirjam Boomert (KunstWerkt) en Pauline van der Wijk. Curatoren zijn Ingrid van den Oord en Friedie Kloen.
    De dertien exposerende kunstenaars werken in diverse stijlen en disciplines en met diverse materialen. In deze expositie worden verbindingen in het werk onderling en met dat van Ingrid zichtbaar. De toegang (tussen een en vijf uur) voor de tentoonstelling en voor de activiteiten tijdens deze tentoonstelling is gratis.

  • Theater aan de Schie

    20.15 uur: Waylon
    Time jumper

  • Wenneker Cinema

    20.00 uur: Mr. Nobody against Putin

  • Open Art Exchange

    De tentoonstelling Hello 2026! is een groepstentoonstelling die hoogtepunten uit haar collectie presenteert en het nieuwe jaar op een hoopvolle manier inluidt. De tentoonstelling toont werk van vijf hedendaagse Afrikaanse kunstenaars die verhalen vertellen die anders onzichtbaar zouden blijven. Hello 2026! onderzoekt thema’s als sociale ongelijkheid, identiteit, duurzaamheid en postkoloniale reflecties, en biedt tegelijkertijd hoopvolle visies op de toekomst.

    Open van tien tot vijf op woensdag tot en met zaterdag.