Categorieën

Service

Zaterdag 17 augustus

Zaterdag 17 augustus
Terug

Zaterdag 17 augustus

  • 17-08-2024
  • Agenda
  • Fototentoonstelling, opening

    Opening van de fototentoonstelling van drie jonge fotografen in de Grote of St.-Janskerk. Met werk van Wiosna van Bon, Sem Langendijk en Mounir Raji. Vanaf vier uur (inloop vanaf half vier). Zie dit artikel.

  • Wachten in het Schreiershuisje

    Wij die Wachten. Dat is de titel van een van de films die vandaag wordt getoond in het Schreiershuisje. Een tweede film die vanaf drie uur te zien zal zijn, is 'In de verte is mooi Zonlicht'. Beide films zijn gemaakt door Nina de Ridder, student aan de HKU in Utrecht. Zij maakte deze films in het kader van haar stage bij kunstenaar Raph de Haas, van wie nu in het huisje het kunstwerk 'Gaan en Staan' te zien is. In een van de films laat Nina werk- en denkwijze van De Haas zien door hem te filmen terwijl hij aan het werk is in het huisje. De toegang is gratis.

  • Langs kerken en kloosters

    Een stadswandeling langs kerken en kloosters, verzorgt de Historische Vereniging vandaag. Vertrek om een uur bij de Waag naar de Grote Kerk (waarin het I-punt is gevestigd) voor een tocht langs bestaande en verdwenen kerken en kloosters. De groei, bloei en teloorgang van die religieuze plekken hangt nauw samen met de geschiedenis van de stad. De wandeling duurt ongeveer 1,5 uur.
    Leden van de Historische Vereniging Schiedam betalen twee euro voor deelname; voor niet-leden is dat vijf euro. 

  • Natuurgeweld(ig)

    Natuurgeweld(ig) heet de tentoonstelling die Kunst Werkt verzorgt in het Art Centre Schiedam. Werk van zes kunstenaars is hier te zien, die voor deze expositie ieder op hun eigen manier het krachtveld van natuur, mens en civilisatie hebben verkend en uitgebeeld. De exposerende kunstenaars zijn (in alfabetische volgorde naar voornaam) Astrid Meijer, Caroline Peters, Ilse Kauffman, Karin de Visser, Lisa van Noorden (tevens curator) en Sasha Zuidam.
    'Natuurgeweld(ig)’ toont zowel fragiliteit als onstuitbare (strijd)kracht. Door deconstructie en reconstructie van natuurvormen, menselijke creaties, de schoonheid van planten en dieren schept elke kunstenaar een uniek universum dat zowel ontroert als ontzet. “De veerkracht van de natuur komt naar voren ondanks de obstakels en uitdagingen door mens en civilisatie, en creëert krachtige, ontroerende universums. Natuur is geweldig, en soms gewelddadig”, zegt Van Noorden. 
    Van een tot vijf - en op afspraak - te zien.

  • Een heidens kwarwei

    Expositie van 'jeugdzendingsboekjes' uit de afgelopen 250 jaar in de Grote of St.-Janskerk. Bijzonder is dat ook voorwerpen uit de verre landen te zien zijn, die in die boekjes afgebeeld of beschreven staan. De boekjes uit de verschillende periodes zijn uitgestald, maar ook schrijvers, illustratoren, uitgevers en ander promotie materiaal voor kinderen worden belicht. Een gidsje (kosten: twee euro) leidt de bezoeker door de tentoonstelling heen. Te zien van twaalf tot vier vandaag. 

  • Jenevermuseum

    De tentoonstelling 'Distilleerdames, sterke vrouwen achter sterke drank' belicht vergeten verhalen. Hoewel de jeneverindustrie lange tijd bekendstond als een mannenwereld, blijkt uit historisch onderzoek dat vrouwen een veel grotere rol speelden dan tot nu toe werd aangenomen. De tentoonstelling belicht vrouwelijke invloed vanuit vier invalshoeken: hun werk achter de schermen, drankcultuur, beeldvorming in reclame en de rol van vrouwen vandaag. 

    Verder is de tentoonstelling 'Jenever in de Wereld, De verleiding van jenever' te zien. In de vergrote zaal is de verbreiding en verspreiding van jenever in de wereld te zien. "U kunt daar met eigen ogen zien hoe ver de invloed van Schiedam en zijn jenever reikt." Verder is er natuurlijk de branderij en twee zalen met de vaste opstelling over de historie van de jeneverindustrie, het proces, de mensen die er werken en de maatschappelijke betekenis ervan.
    Van elf tot vijf na reservering (E: receptie@jenevermuseum.nl) te bezoeken; kosten: 12,50 euro, kinderen tot twaalf jaar gratis.

  • Harg-Spaland

    Kunstenares Tiny van Waardenburg exposeert met zestien schilderijen in Harg-Spaland aan de Willem Andriessenlaan. In haar schilderkunst spelen kleuren een belangrijke rol. Zij is groot bewonderaar van de werken uit de Cobra-groep, die ook vaak terug te vinden zijn in haar werk.

  • Fluisterboot

    Door de Schiedamse havens voor een bijzonder en spectaculair aanzicht van de stad. Gelardeerd met een hoop leerzame geschiedenis, weetjes en anekdotes. Dat is het concept van de fluisterboot. Er is keus uit een lange vaartocht van tachtig minuten - vertrek half twaalf - en een tocht van zestig minuten, met vertrek om half twee en om drie uur. Kosten: tien of negen euro, kinderen half geld. Let op: op woensdag is alleen de korte vaart mogelijk.
    De vertrekplaats van de fluisterboot is vanaf de steiger naast museummolen De Walvisch aan de Westvest 229 in Schiedam.

    Vanavond extra vertrekken om zeven uur en half negen. Met lekkers aan boord; ticket: € 12,50.