Categorieën

Service

Zondag 15 maart

Zondag 15 maart
Terug

Zondag 15 maart

  • 15-03-2026
  • Agenda
  • Theater aan de Schie

    15.00 uur: Legendary Albums Live presenteert – Beach Boys’ Best
    Greatest Hits from the Kings of Harmony

  • Wennekerpand

    14.00 uur: Schone Schijn
    Schone Schijn (Keeping Up Appearances)

  • 't Huis te Poort

    Zefiro Torna vertolkt ‘Somnia’ tussen de ketels. De intieme kerk op de Dam zal voor één keer worden ingeruild voor de bedrijfsruimte van distilleerderij Serious Bee Distillers, het jonge bedrijf waar op traditionele wijze jenevers, gins en andere distillaten worden gestookt en waar een bijzondere rol voor de honingbij is weggelegd. In het programma Somnia hoor je werk van componisten uit de late renaissance en de vroege barok, maar de historische cello, aartsluit en theorbe krijgen dit keer gezelschap van subtiele elektronica. Het publiek wordt meegevoerd in een droomwereld van geluid in een betoverende concertinstallatie waarin nacht, slaap en verbeelding muzikaal tot leven komen.

    Om vier uur op Nieuwsticht 10. Toegang 35 euro, reserveren via de website van 't Huis te Poort.

  • Art Centre Schiedam

    Bij Kunst Werkt in het Art Centre Schiedam wordt de ruimte getransformeerd tot een ruimte waar kunstwerken en ruimte in elkaar overlopen en de bezoeker zich afvraagt waar de ruimte ophoudt en de kunst start. De expositie 'Pampus. Opnieuw bekeken' toont het werk van zes kunstenaars. Het uitgangspunt van deze tentoonstelling zijn de tekeningen die Frans Hooykaas in de jaren zestig maakte voor het ‘Pampus-plan’. Dit is een uitbreidingsplan voor Amsterdam van architectenbureau Van den Broek en Bakema. De kunstenaars van deze tentoonstelling kunnen deze tekeningen naar hun hand zetten en transformeren naar hun eigen beeldtaal. Welke vormen uit deze gebouwde wereld lenen zich daarvoor en hoe pakt een kunstenaar dat aan?
    Open van een tot vijf uur.

  • Expositie in De Wissel

    Een nieuwe expositie is te zien in Inloophuis De Wissel, dit keer verzorgd door de Etsgroep Vlaardingen. Vanuit een donkere kelder aan de Oosthavenkade is de Etsgroep Vlaardingen ontstaan. In 1990 was daar een grote grafische werkplaats waar zo langzamerhand mooie kunstwerken ontstonden, onder de enthousiaste begeleiding van docenten.

    Broersveld 123-B, open van twee tot vier 's middags.

  • Masterclass Naaitechnieken

    In het Stedelijk Museum Schiedam vindt een exclusieve masterclass plaats voor makers die hun technische vaardigheden willen verdiepen en hun vakmanschap naar een hoger niveau willen brengen. Deze masterclass staat volledig in het teken van meesterschap. Onder professionele en persoonlijke begeleiding van ontwerpster Bia werk je aan het construeren van een bomberjack: een ogenschijnlijk eenvoudig kledingstuk dat juist vraagt om inzicht, precisie en technische kennis. Geen snelle oplossingen, maar doordacht werken aan constructie, pasvorm en afwerking.

    De masterclass bestaat uit drie bijeenkomsten: zondag 15, 22 en 29 maart, van 10.00 tot 13.00 uur. De groepsgrootte is bewust klein gehouden, met vier tot zes deelnemers, zodat er volop ruimte is voor persoonlijke begeleiding en verdieping. Koffie, thee, lekkers en gezelligheid zijn aanwezig. Deze masterclass is bedoeld voor gevorderde makers met basiskennis van kleding maken die hun techniek willen verdiepen. 

    Meer informatie en aanmelden kan via de website w: https://biadesign.nl/masterclass-naaitechnieken-bomberjack/

  • Wenneker Cinema

    12.30 uur: L'Etranger
    15.00 uur: The man who fell to earth

  • Jenevermuseum

    Tentoonstelling 'Sterk verbonden in traditie, in verhaal, in Schiedam'. Deze bijzondere tentoonstelling laat zien hoe Schiedammers van over de hele wereld hun dranktradities meebrengen en delen. Elke drank vertelt een verhaal, draagt erfgoed en rituelen met zich mee. Het Jenevermuseum viert hoe deze culturen elkaar ontmoeten en samen de smaak van Schiedam vormen. 
    De tentoonstelling is te bezoeken tijdens de reguliere openingstijden van het Jenevermuseum: van dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur.

  • Stedelijk Museum Schiedam

    In de tentoonstelling Missen als een ronde vorm, geïnspireerd op het gelijknamige, lovend ontvangen boek van schrijver en curator Hanne Hagenaars, presenteert Stedelijk Museum Schiedam een bijzondere selectie kunstwerken van meer dan dertig (inter)nationale kunstenaars die gaan over verlies en doorleven, maar ook over houvast en levenskracht. Op inspirerende wijze worden bezoekers meegenomen langs indringende werken en verhalen van onder meer Aysen Kaptanoglu, Minne Kersten, Kevin Simón Mancera, Keetje Mans, Job Koelewijn, Berend Strik, Aline Thomassen, Efrat Zehavi en vele anderen.

    Aansluitend op de tentoonstelling Missen als een ronde vorm presenteert Stedelijk Museum Schiedam beneden in de Stadsgalerij, De liefde achter missen. In deze tentoonstelling vertellen negen moedige Schiedammers over hún gemis. Esthela (40) rouwt om haar miskraam, Benita (10) mist haar moederland Iran en Danny (40) verloor een periode lang iets heel persoonlijks: zichzelf. In de vorm van intieme nissen krijgt zowel het persoonlijke gemis als de achterliggende liefde plek. Want rouw is de achterkant van liefde.

    Het werk van kunstenaar Isa van Lier (Amsterdam, 1996) straalt iets van de lichtheid van een droomwereld uit. Met haar op het eerste oog ‘lichtvoetige’ keramische sculpturen bouwt ze tempels om aangenaam in te verdwijnen. In haar nieuwste installatie Lumina neemt ze je mee op een zintuiglijke reis van donker naar licht. Weg van de afleiding van de buitenwereld nodigt het werk je uit stil te staan bij je innerlijke energie en de vaak vergeten magie van het bestaan.

    Met 'Maria Roosen – Schrobben Harken Gieten Vegen' brengt het museum een eerbetoon aan kunstenaar Maria Roosen en haar oeuvre dat meer dan veertig jaar beslaat. Haar werk gaat over het leven en zijn vergankelijkheid en wordt veelvuldig getoond in groepstentoonstellingen waarin het vrouwelijke perspectief centraal staat, op bijzondere erfgoedlocaties en buiten in de publieke ruimte. Stedelijk Museum Schiedam vindt het tijd voor een ode aan een van de grandes dames van de Nederlandse beeldende kunst en brengt voor deze solo ruim zestig werken samen.

    En natuurllijk is het Panorama Schiedam te zien, een overzicht van de Schiedamse geschiedenis.

  • De Walvisch

    Museummolen De Walvis is vandaag van elf tot vijf te bezoeken. Toegang volwassenen: 7,50 euro. Kinderen: 2,50 of vijf euro.