Categorieƫn

Service

Acht van tien gecontroleerde horecazaken in Schiedam in overtreding

Acht van tien gecontroleerde horecazaken in Schiedam in overtreding
112

Acht van tien gecontroleerde horecazaken in Schiedam in overtreding

  • Redactie
  • 15-09-2026
  • 112
Acht van tien gecontroleerde horecazaken in Schiedam in overtreding

SCHIEDAM - Bij een gezamenlijke controle van gemeente en politie zijn vrijdag 11 september tien horecabedrijven in Schiedam gecontroleerd. Bij acht zaken werden overtredingen vastgesteld.

Bij een horecagelegenheid aan de Rotterdamsedijk werd alcohol geschonken zonder de benodigde vergunning. Op dat moment was er een verjaardagsfeest aan de gang. Dat feest is in overleg met de politie beƫindigd. Naar aanleiding van de controle wordt een bestuurlijke rapportage opgesteld.

Op een andere locatie sprak de gemeente de exploitant aan omdat niet tijdig was gereageerd op verzoeken en een benodigde vergunningaanvraag nog niet was ingediend. Als daar niet binnen de gestelde termijn alsnog op wordt gereageerd, kunnen verdere maatregelen volgen.

Tijdens de controles werd ook een waarschuwing gegeven voor het schenken van alcohol aan mensen die al zichtbaar onder invloed waren.

Bij een andere horecazaak wordt nader onderzoek gedaan naar arbeidsrelaties. Daarnaast doet de gemeente een melding bij de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) vanwege signalen over mogelijke aanwezigheid van ongedierte.

De controles werden uitgevoerd door het Interventieteam Ondermijning en de politie en maken deel uit van het reguliere horecatoezicht. Volgens de gemeente volgen waar nodig aanvullende maatregelen.