Categorieën

Service

'Bakken is even lekker weg van hectiek van Spoedeisende Hulp'

'Bakken is even lekker weg van hectiek van Spoedeisende Hulp'
Gezond

'Bakken is even lekker weg van hectiek van Spoedeisende Hulp'

  • Redactie
  • 16-12-2024
  • Gezond
'Bakken is even lekker weg van hectiek van Spoedeisende Hulp'

SCHIEDAM - Margré Baan maakte de lekkerste taart, zo oordeelde de jury, met Robèrt van Beckhoven. De limoen-hazelnoot-meringuetaart van de arts-assistent op de Spoedeisende Hulp viel bij hen het meest in de smaak.

Heel Franciscus bakt - kwaliteit. Dat was het motto achter de wedstrijd, die in drie rondes leidde tot 32 ‘baksels’, lekkerder dan het woord doet vermoeden. “We zijn doende met een kwaliteitsweek binnen Franciscus”, zo vertelt de winnares. “Er zijn vergelijkingen te trekken tussen het bakken van een taart en het leveren van goede zorg: we volgen protocollen, bij het bakken heb je een recept, je hebt een plan hoe je te werk gaat, dat is altijd nodig. Zowel bij het bakken als in het ziekenhuis leg je de spulletjes die je nodig hebt klaar. Bij beide moet je soms op drie plekken tegelijk zijn.”

De wedstrijd was door het ziekenhuis al langer ‘aangevlogen’: verdeeld over drie maanden waren er drie rondes, in eerste instantie met taarten en ander lekkers, dat thuis door vijftien medewerkers van het Franciscus Gasthuis & Vlietland was gebakken. Afgelopen donderdag kregen zes finalisten de ziekenhuiskeuken tot hun beschikking om hun kunnen te tonen en uit te maken wie de lekkerste, fraaiste, meest bijzondere taart wist te maken. Ze kregen daar drieënhalf uur voor.

Margré Baan won die strijd, van haar medebakkers Arda Baars-Blijleven, Petra van Veen, Imen el Bounnouhi, Susanne Petra en Carola de Caluwe-Bredius. Zij bakten hun taart uit de voorronde nu ‘live’ opnieuw. De limoen-meringuetaart zat bij Baan al in haar repertoire. “Ik besloot iets extra’s te proberen met de hazelnoot.” Voor haar een primeur. Die goed uitpakte. “Robèrt van Beckhoven, die voor we klaar waren met bakken al was binnengekomen, zei (en nu zet de assistent arts een onvervalst Brabants accent in, red.): ‘Echt een lekker tartje, met een goed deeg; dit is echt verrassend lekker, top, alles klopt. Dit is een topdeegje, ze weet wat ze doet’.” De hartige taart van Imen el Bounnouhi ontving een eervolle vermelding.

Margré Baan, wonend in Oud-Mathenesse, besloot te gaan bakken om ‘de zinnen te verzetten’. “Het werk op de Spoedeisende Hulp is intensief. Je werkt er samen, het is echt een teamsport.” Bakken daarentegen kan even lekker weg van iedereen zijn. “Het is leuk omdat mijn baan hectisch is.” Plus: je maakt er vrienden mee. “We zijn thuis met zijn tweeën.” Hele taarten eet je dan niet makkelijk weg, wil ze maar zeggen. “Dus kan ik trakteren op het werk.” Ook al komt het er daar lang niet altijd van te gaan zitten om van haar werk te genieten, bakkie erbij. “Vaker is het hap-snap en door.”

En de taartjes van de finale, wie offerde zich daarvoor op? Na het bakken in het Rotterdamse Gasthuis was het jureren in het Vlietland. “Dat was ter afsluiting van een kwaliteitsvergadering…” Dat kwam dus wel goed. Alhoewel. “Toen ik alle handjes had geschud, was de taart op.” In de voorrondes was het lekkers naar de collega’s op de SEH gegaan.

Baan won, behalve de eer, ook deelname aan een workshop van Van Beckhoven in zijn Oisterwijkse bakkerij. Of dat de opmaat wordt naar een nieuwe carrière? “Nou, nee. Ik zat erover na te denken: ik doe liever op 31 december de nachtdienst op de Spoedeisende Hulp, dan de bakwedstrijd. Die was met zijn tijdslimieten en spanning best nog wel behoorlijk stressvol.”

Franciscus Gasthuis & Vlietland

Vlietlandplein 2, Schiedam

Meer over Franciscus Gasthuis & Vlietland →