Categorieën

Service

Branderszaterdag: kinderspelen, markt en muziek

Branderszaterdag: kinderspelen, markt en muziek
Uit

Branderszaterdag: kinderspelen, markt en muziek

  • Redactie
  • 26-09-2026
  • Uit
Branderszaterdag: kinderspelen, markt en muziek

Lichtjesparade

SCHIEDAM - De Brandersfeesten lijken gisteren zonder veel ongeregeldheden te zijn verlopen. De politie meldt een arrestatie wegens belediging en greep in toen het druk werd op de Koemarkt en mensen gewag maakten van een vechtpartij. De politie constateerde geen vechtpartij en kon de mensen rustig naar huis sturen.

Vandaag gaan de feesten verder - na de Lichtjesparade van gisteren, de kermis en de muziek op het Land van Belofte - met kinderactiviteiten op de Kloosterplaats, het Dienstenplein met de brandweer, waterspelen met de scouting en zeekadetten. Verder is er op de Schiedamse kades en de Hoogstraat sprake van een markt met oude ambachten, straattheater en het Shantykorenfestival.

De Lange Kerkstraat en de Hoogstraat zijn gevuld met meer dan honderd kramen van artikelen van allerlei slag. Op het Land van Belofte staat vandaag muziek centraal. Overdag met dj's, vanavond met Gewoon Nederpop, livemuziek en dj-sets met drie tribute-acts: Gewoon De Dijk, Gewoon Doe Maar en Gewoon André.

De tuin van de Grote of St.-Janskerk wordt vanavond het festivalterrein van de Brandersbende.