Categorieën

Service

Fusie cateringsbedrijven Albron en Prorest gaat door

Fusie cateringsbedrijven Albron en Prorest gaat door
Bedrijven nieuws

Fusie cateringsbedrijven Albron en Prorest gaat door

  • Redactie
  • 24-10-2016
  • Bedrijven nieuws
Fusie cateringsbedrijven Albron en Prorest gaat door
SCHIEDAM – Het Schiedamse bedrijf Facilicom neemt Albron over. De fusie waarover de twee al lange tijd praten, heeft afgelopen week zijn definitieve beslag gekregen. Samen hopen de twee bedrijven nieuwe markten voor catering aan te boren.

De fusie gaat op de manier zoals Schiedam24 die begin juli aankondigde (zie hier.) Facilicom, vooral bekend als schoonmaker en beveiliger, neemt gefaseerd een meerderheidsbelang in Albron. De cateringsactiviteiten Prorest van Facilicom worden samengevoegd met Albron en gaan onder de laatste naam verder. Uiteindelijk zal 51 procent van de aandelen Albron in bezit komen van Facilicom. Stichting Albron houdt de overige aandelen.

Facilicom is een enorm bedrijf met naar verluidt 28.000 werknemers en een jaaromzet van 1,2 miljard euro. Bij Prorest Catering werken 650 werknemers, die zorgen voor een omzet van veertig miljoen euro. Albron zet met een personeelsbestand van vierduizend mensen op jaarlijks 244 miljoen euro aan omzet in de boeken.