Categorieën

Service

Geen zomer zonder vis

Geen zomer zonder vis
Winkelen

Geen zomer zonder vis

  • Redactie
  • 18-08-2016
  • Winkelen
Geen zomer zonder vis

Daisy schept een onsje gebakken mosselen in een bakje

SCHIEDAM – De zomer is niet alleen het seizoen van de platvissen, zoals zeetong en heilbot, maar ook van de garnalen en de mosselen. In de zomer is het zeewater het warmst en is er veel plankton. Vooral de garnalen zijn dan dikker dan in andere seizoenen.

Veel mensen zweren op zomerse dagen bij een ijsje, maar suiker geeft slechts kortstondig energie. Er gaat op zo’n lauwe dag niets boven een gebakken visje. De klanten van vishandel De Rog komen niet alleen uit Schiedam-Oost en Rotterdam-West, maar van heinde en ver. Veel forensen op de Horvathweg dalen graag even de Hogenbanweg af om op de hoek van de Lorentzlaan een door Jan Smeets gebakken visje te halen. Eigenlijk hoef je er nooit lang op te wachten. De Rog heeft altijd wel vers gebakken vis klaar liggen: panharing, poon, schelvis, schol, vanzelfsprekend mosselen, maar ook kibbeling en gebakken makreel.

Bij zomerse temperaturen helpt niets zo goed als een hartig gebakken visje tegen de appelflauwte. Hoewel… het haringseizoen is nog lang niet voorbij… leve de Hollandse Nieuwe!
Vanaf 5 september is De Rog een tijdje dicht. Vakantie. Ze gaan naar Griekenland. Dat wordt vast smullen van de pangasiusfilet.