Categorieën

Service

Havenbedrijf Rotterdam mag Wilhelminahaven uitbaggeren

Havenbedrijf Rotterdam mag Wilhelminahaven uitbaggeren
Politiek

Havenbedrijf Rotterdam mag Wilhelminahaven uitbaggeren

  • Redactie
  • 15-11-2016
  • Politiek
Havenbedrijf Rotterdam mag Wilhelminahaven uitbaggeren

Op deze gedateerde luchtfoto van de Wilhelminahaven zien we ook de Wiltonhaven

SCHIEDAM – In afwijking van het eigen aanbestedingsbeleid heeft het Schiedamse gemeentebestuur het uitbaggeren van de Wilhelminahaven gegund aan het Havenbedrijf Rotterdam NV.
Hier speelt uiteraard in mee dat het Havenbedrijf de toezichthouder is op ook alle niet-Rotterdamse havens in de Mainport Rotterdam. 

Het inkoop- en aanbestedingsbeleid van Schiedam werkt met drempelbedragen binnen de geldende wet- en regelgeving. Bij projecten met een geraamde aanneemsom van meer dan € 150.000 moet de markt worden benaderd. Meer bedrijven kunnen dan een offerte uitbrengen. De gemeente komt op basis van bestek en offertes tot een voorkeur.

Dat is nu niet het geval/ Het baggeren van de Wilhelminahaven komt wel boven het drempelbedrag van € 150.000, maar de gemeente Schiedam wil een één-op-één-opdracht verstrekken aan het Havenbedrijf Rotterdam. Daar was een apart besluit voor nodig van het college van B & W en die toestemming is vandaag verleend.