Categorieën

Service

Serieuze kost vandaag op de Schiedamse agenda

Serieuze kost vandaag op de Schiedamse agenda
Uit

Serieuze kost vandaag op de Schiedamse agenda

  • Redactie
  • 13-10-2015
  • Uit
Serieuze kost vandaag op de Schiedamse agenda
SCHIEDAM - Vandaag wordt er vooral gepraat in de stad. Over veiligheid, over fybromyalgie, over Alzheimer en over creativiteit en kunst in de opvoeding van kinderen. Serieuze kost dus. Misschien niet zo erg, om binnen te zitten, met het schrale windje dat vandaag heerst - en het zonnetje erbij dat de zaken licht en luchtig houdt.

Ook eens wat melden? De agenda biedt alle Schiedamse verenigingen en non-profit organisaties een podium om hun activiteiten gratis onder de aandacht te brengen. Berichten hiervoor kun je mailen naar redactie@Schiedam24.nl.

Het Stadserf

'Het Stadserf gaat vanavond over Integrale Veiligheid. Wat doen we in Schiedam aan veiligheid en wat heeft dat tot nu toe opgeleverd?Welke kant moeten we op? Welke keuzes kunnen we maken? Deze en andere vragenvan de raadsleden staan vanavond centraal.
De startnotitie Integrale Veiligheid 2016 is het de basis van vertrek voor het gesprek. In die notitie wordt in het kort geschetst wat er de afgelopen jaren is gedaan en wat de komende jaren de uitdaging wordt voor de gemeente op het gebied van veiligheid. De startnotitie vormt de basis voor bespreking in raadscommissie en gemeenteraad.
Vanavond worden in drie rondes van twintig minuten onderwerpen besproken als huiselijk geweld, veelplegers, bedrijvigheid en veiligheid, jeugdoverlast, woningcriminaliteit, brandveiligheid en het gemeentebrede interventieteam. Daarnaast is er in de wandelgangen voldoende ruimte om elkaar vragen te stellen. Ook betrokkenen van de zijde van de politie, het Openbaar Ministerie en de brandweer zijn aanwezig.
Nadat raadsleden in het Stadserf zich een beeld hebben gevormd, is het in de raadscommissie van 27 oktober tijd om de beelden tegen elkaar aan te houden en te komen tot een oordeel. In de raadsvergadering van 3 november is het vervolgens aan de gemeenteraad om de opdracht aan het college voor de op te stellen kadernota vast te stellen.
Inloop: 19.30 uur, 21.20 uur plenaire afsluiting, in de tussentijd verschillende gespreksrondes in de Cornelis Hagazaal van het stadskantoor.


Alzheimercafé

'Dilemma's bij dementie', daar gaat het over bij het Alzheimercafé. De film ‘Dilemma’s bij dementie, in gesprek met mantelzorgers’ wordt getoond. In de film komen vier dilemma’s van mantelzorgers aan de orde, die spelen bij de zorg voor hun naaste met dementie: wie betrek je bij de zorg?;omgaan met een veranderende werkelijkheid, kan ik dat?;als je naaste niet meer wil douchen…;is autorijden nog veilig of moet het rijbewijs worden ingenomen?

Het café is van zeven tot half tien, 's avonds en wordt gehouden in Huize Frankeland.

Digitaal spreekuur

In de dependance van de bibliotheek in De Brug is van twee tot half vijf het Digitale spreekuur. Deskundige vrijwilligers van het Leercentrum Seniorweb Bibliotheek Schiedam zitten klaar om advies te geven. Gratis. Neem gerust uw eigen apparaat mee.


Creativiteit en kunst

Interactieve lezing, verzorgd door het Stedelijk Museum Schiedam over het stimuleren van creativiteit en kunst bij kinderen. De creatieve ontwikkeling van een kind kost tijd, aandacht en prikkeling. Het aanbod is hierin een belangrijke factor. Hoe kan de creativiteit van het kind gestimuleerd worden en hoe kan een kind even in de droomwereld van een kunstenaar stappen? Twee medewerkers van het museum geven een inkijkje in de creatieve keuken. Ook verzorgen zij de korte workshop ‘Filosoferen met kunst’.

Deze bijeenkomst is onderdeel van de reeks Positief Opvoeden, een samenwerkingsverband van de Bibliotheek Schiedam met het Centrum voor Jeugd en Gezin en KomKids Kinderopvang, en vindt plaats in de Bibliotheek in de Korenbeurs aan de Lange haven 145. De avond start om 19.30 uur. Deelname is gratis. Aanmelden via kidsadvies@komkids.nl.

 

Fibromyalgie

In de hal van het Vlietlandziekenhuis is er vanmiddag tussen twee en half vijf een inloopspreekuur voor Fibromyalgie-patiënten. In Samenwerking met de Nationale Vereniging voor Fibromyalgie-patiënten 'Fibromyalgie en Samenleving' (FES).


Exposities

Otobong Nkanga (Kano, Nigeria, 1974) brengt cultuur en natuur samen. Het landschap is voor haar een klankbodem voor denkbeelden, verhalen en herinneringen. Haar werk is geestrijk, op een poëtische manier vol van gedachten en gevoelens, maar ook aards: het verbeeldt onze verbondenheid met de wereld.
Stedelijk Museum Schiedam (tot en met 18 oktober).

Karel Appel. De Geverfde Man, Schilderingen en Gedichten
‘Laat je ogen/ Een wereld maken/ Van elk beeld.’ Deze dichtregel had het motto kunnen zijn van Karel Appel (Amsterdam, 1921 – Zürich, 2006), die na de Tweede Wereldoorlog met zijn collega’s van de Cobra-beweging de kunst een nieuw gezicht gaf.
Stedelijk Museum Schiedam (tot en met 18 oktober).