Categorieën

Service

Donderdag 26 maart

Donderdag 26 maart
Terug

Donderdag 26 maart

  • 26-03-2026
  • Agenda
  • Spoken Word

    De Steigers en The Word Club organiseren een project waarbij jongeren hun verhalen kunnen laten opnemen in een dichtbundel, met een lessenreeks die begint tijdens de Kindermuziekweek 2026. Bedoeld voor kinderen vanaf tien jaar, gratis deelname. Vanaf half vier vanmiddag in De Steigers in de Dwarsstraat.

  • Listening Circle

    Koda, de luisterruimte in Schiedam, houdt een Luistercirkel: een gezamenlijke luisterervaring voor muziekliefhebbers van alle genres. Net als een boekenclub, maar dan voor muziek. Deze keer is er een thema: ‘Lente’. Deelnemers kiezen een nummer en nemen dit mee op vinyl, cd of usb (of zorgen ervoor dat het bij Koda te streamen is via Tidal of Youtube). Deelnemers kunnen het nummer vooraf kort introduceren. Bij Koda in de Sodafabriek, vanaf acht uur. Deelnamekosten: vijf euro.

  • Zie de Schie

    Het Cultureel Forum Schiedam organiseert een nieuwe editie van het Schie Café in de Bibliotheek Schiedam. Dit keer staat de ontwikkeling van het nieuwe Centraal Station centraal. Met architect-stedenbouwkundige Daan Zandbelt, in zijn rol van Spoorbaanmeester, strategisch expert ruimtelijke ordening Erik Pasveer en Mechteld Oosterholt en Eveline van Oranje (TU Hortus Botanicus), redacteuren van het boek ‘Industrie aan de Schie’, vertellen over het succes van de verbinding van industrie en wetenschap langs de rivier De Schie. Zie ook hier.
    Het muziekduo Robin El -Hage- en Radboud van Geldre neemt je mee naar het hart van de Argentijnse tango. 
    Vanaf acht uur in de Korenbeurs, toegang vrij, aanmelden gewenst.

  • Gitaarles

    Gitaarles in De 5 Molens, tussen tien en twaalf. Deelname gratis.

  • Taverne Schranserij

    Iedere donderdag is de Taverne Schranserij geopend. Tussen vijf en zeven uur wordt er gegeten in de Pionier in de Lekstraat. Kosten: zes euro.

  • Bridge

    Bridge in De 5 Molens. Vanaf kwart voor een. Deelnamekosten: 4,60 euro.

  • Walking & Talking

    Walking & Talking is een gratis wekelijkse wandelactiviteit om Nederlands te oefenen en andere mensen te ontmoeten, op donderdagavond bij de Bibliotheek in de Korenbeurs.
    Van half acht tot kwart voor negen.

  • Taalcafé Singel24

    De bibliotheek organiseert gratis taalcafés. Je oefent met Nederlands praten in een gezellige groep. Iedereen is welkom, aanmelden is niet nodig.

    Van half tien tot elf uur in Singel24.

  • Theater aan de Schie

    20.15 uur: René van Meurs
    Noodzakelijk kwaad (reprise)

  • Art Centre Schiedam

    Bij Kunst Werkt in het Art Centre Schiedam wordt de ruimte getransformeerd tot een ruimte waar kunstwerken en ruimte in elkaar overlopen en de bezoeker zich afvraagt waar de ruimte ophoudt en de kunst start. De expositie 'Pampus. Opnieuw bekeken' toont het werk van zes kunstenaars. Het uitgangspunt van deze tentoonstelling zijn de tekeningen die Frans Hooykaas in de jaren zestig maakte voor het ‘Pampus-plan’. Dit is een uitbreidingsplan voor Amsterdam van architectenbureau Van den Broek en Bakema. De kunstenaars van deze tentoonstelling kunnen deze tekeningen naar hun hand zetten en transformeren naar hun eigen beeldtaal. Welke vormen uit deze gebouwde wereld lenen zich daarvoor en hoe pakt een kunstenaar dat aan?
    Open van een tot vijf uur.

  • Wenneker Cinema

    14.00 uur: No other choice
    20.00 uur: Epic: Elvis Presley in concert

  • Informatiepunt Digitale Overheid

    Informatiepunt Digitale Overheid open in het wijkhuis op het Dreesplein, tussen tien en twaalf uur.

    En in De Korenbeurs, tussen een en drie uur vanmiddag.