Categorieën

Service

Bewonerscomité Oranjeburgh heeft handen vol aan gemeente

Bewonerscomité Oranjeburgh heeft handen vol aan gemeente
Wonen

Bewonerscomité Oranjeburgh heeft handen vol aan gemeente

  • Redactie
  • 22-06-2016
  • Wonen
Bewonerscomité Oranjeburgh heeft handen vol aan gemeente

Sommige nieuwbouwwoningen wijken af van het verwachte beeld

SCHIEDAM – Bewonerscomité Ziekenhuisbuurt, zo kennen we de organisatie die opkomt voor de belangen van de omwonenden van het gesloopte Vlietland Ziekenhuis aan de BK-laan, Nassaulaan, Anna van Buurenstraat, Louise de Colignystraat, Juliana van Stolbergstraat en Prinsenhoek.

Het bewonerscomité heeft nu een nieuw logo gepresenteerd, naar aanleiding van de aangepaste naam. Op het ziekenhuisterrein is immers de nieuwe woonwijk Oranjeburgh volop in ontwikkeling en het comité heeft daarom zijn naam verbreed: bewonerscomité Ziekenhuisbuurt & Oranjeburgh.

Het comité, opgericht in 2008, behartigt nu dus ook de belangen van de nieuwe bewoners. “Dat is nog steeds noodzakelijk om ervoor te zorgen dat de gemeente Schiedam haar gemaakte afspraken met de bewoners nakomt. Ook de nieuwe bewoners van Oranjeburgh klopten om deze reden steeds vaker aan bij het bewonerscomité”, meldt het bestuur.

Want uiteraard is er volop discussie over afwijkingen van het beeldkwaliteitsplan. Er staan nieuwe woningen, waarvan niemand had verwacht dat ze gebouwd hadden mogen worden, want ze wijken sterk af van de bouwstijl in de bestaande omgeving. Bij deze huizen is wel de afspraak over voor- en achtertuin nagekomen, maar niet het vasthouden aan de 1930-stijl waarvoor na een opdracht van het gemeentebestuur de oud-wethouders Adri Reijnhout en Peter Groeneweg hadden gepleit ten tijde van de eerste planontwikkeling voor Oranjeburgh.