Categorieën

Service

Gezien vanaf de buren

Gezien vanaf de buren
Uit

Gezien vanaf de buren

  • Redactie
  • 17-05-2025
  • Uit
Gezien vanaf de buren

SCHIEDAM - In Streekmuseum Jan Anderson gaat het de komende tijd over Schiedam. Prentbriefkaarten, schilderijen, tekeningen, plattegronden en foto’s uit vroeger tijden: Jan Anderson heeft van alles in huis. Topstukken zijn de plattegrond van Schiedam van Blaeu uit 1649 en een schilderij van de Vlaardingse schilder Weiland, waarop Schiedam te zien is vanaf de waterkant.

Van de Schiedamse schilder Jaap de Raat kocht het Streekmuseum een schilderij en een groot aantal tekeningen waarop vooral het boerenleven in Kethel zijn aandacht kreeg.

Op de zogenaamde Molenkaart zijn de 35 molens van de stad afgebeeld, waaruit blijkt dat geen andere stad in Nederland zoveel van deze bouwwerken in zijn gemeente had staan.

Een schoolplaat in ons ‘Schoolklasje’ toont de weilanden rond Schiedam met in de sloot een spoelingschuit met pomp, die de overblijfselen van de jeneverindustrie opzuigt en door de spoelingsloten pompt, zodat de koeien dit als voedsel kunnen opslorpen. Het schilderij ernaast van Jaap de Raat laat zien dat de schuit werd voortgetrokken met een band om de schouder.

Verder zijn er jeneveretiketten en kruiken en boeken over Schiedam, Liduina en de scheepswerven Wilton en Gusto.

De tentoonstelling ‘Gezien vanaf de buren’ is te zien van zaterdag 24 mei tot en met zaterdag 26 juli.