Categorieën

Service

Tram over 's-Gravelandseweg moet er ook komen zonder station Kethel

Tram over 's-Gravelandseweg moet er ook komen zonder station Kethel
Wonen

Tram over 's-Gravelandseweg moet er ook komen zonder station Kethel

  • Kor Kegel
  • 22-08-2017
  • Wonen
Tram over 's-Gravelandseweg moet er ook komen zonder station Kethel

Zal tramlijn 21 ooit over de 's-Gravelandseweg rijden?

SCHIEDAM – Een tram over de ’s-Gravelandseweg moet er sowieso komen, los van de vraag of en wanneer station Kethel wordt gebouwd. Dat zegt Radboud Sinnecker in een toelichting op zijn brief namens de werkgroep Openbaar Vervoer Schiedam-Noord aan de gemeenteraad.  

De tramlijn is nodig om het openbaar vervoer tussen Schiedam-Noord en Schiedam-Centrum te verbeteren. Op persoonlijke titel zegt Radboud Sinnecker dat deze tramlijn ook een aftakking naar Rotterdam The Hague Airport zou kunnen krijgen, via het bedrijventerrein Rotterdam-Noordwest.  

De werkgroep OV Schiedam-Noord, opgericht omdat het tram- en busvervoer naar dit stadsdeel al jaren lang aan de magere kant is, vraagt het gemeentebestuur om een goed gesprek naar aanleiding van de kadernota OV van de Metropoolregio Rotterdam Den Haag. Hierbij zou Schiedam-Noord eens vergeleken moeten worden met een nieuwbouwwijk langs RandstadRail. “Hiermee komen we even los van de situatie zoals die is ontstaan in Schiedam-Noord”, zegt de werkgroep. Een vergelijking zal ongetwijfeld uitwijzen hoeveel inwoners van Schiedam-Noord méér gebruik zouden maken van openbaar vervoer als de kwaliteit ervan voldoende was.  

De werkgroep OV Schiedam-Noord verwijst naar recente uitspraken van de nieuwe RET-directeur Maurice Unck over energietransitie, het bereikbaar houden van de binnensteden, en het stimuleren van meer woningen in gebieden waar veel bedrijfshuisvesting leeg staat. De werkgroep ziet naast het doortrekken van de tram uit Schiedam-Noord naar Schiedam-Centrum veel ontwikkelmogelijkheden voor de regio, met name in ’s-Graveland en de Spaanse Polder.

Kortom, zegt Radboud Sinnecker, “er is veel bijvangst te genereren als je met een integrale visie naar al die maatschappelijke, sociale en economische ontwikkelingen kijkt.”