Categorieën

Service

Voor ieder wat wils op deze zondag

Voor ieder wat wils op deze zondag
Uit

Voor ieder wat wils op deze zondag

  • Redactie
  • 18-05-2025
  • Uit
Voor ieder wat wils op deze zondag

De eerste jeep met geallieerden op de Rotterdamsedijk

SCHIEDAM - Voor wie zich niet verheugd op de ontknoping van het voetbalseizoen, of in gedachten in Rome bij de nieuwe paus verkeert, of druk is met sport, tuin of vakantieplanning, is er vandaag in Schiedam genoeg te doen. En: van alles wat, kijk maar.

Ingrid van Breemen verzorgt vanmiddag namens Kunst Werkt een programma rond Qi Gong en meditatie. Dit gebeurt bij de Wereldboom in de Plantage. Aanvang twee uur, deelname gratis. Dit in het kader van de tentoonstelling Wedergeboorte in het Art Centre.

In het Wennekerpand treden vanaf drie uur de muzikanten Erik Vloeimans en Jörg Brinkmann op met hun programma ‘Van Morricone naar Aznavour’.

Vandaag wordt er gewandeld in Kethel. Vertrek om elf uur bij de Jacobuskerk, voor een rondgang door de polders van ongeveer twee uur.

Ook in Kethel vanavond de laatste keer Avondmuziek dit seizoen. Te gast zijn het projectkoor Musica Sacra en het Luthers Projectkoor uit Den Haag. Zij zingen dubbelkorige werken van Schütz, Bach, Mendelssohn en Brahms. Aanvang vijf uur in de Dorpskerk, er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd.

Dirk Docter is een bevlogen geschiedschrijver en mede-auteur van het fotoboek Schiedam in de Tweede Wereldoorlog. Hij neemt zijn publiek vanmiddag mee in de verhalen van de stad tijdens de oorlogsjaren. Aan de hand van foto’s uit het boek én authentieke attributen uit die tijd, komt het dagelijks leven in oorlogstijd indringend tot leven. Van het NSB-kringhuis aan de Lange Haven tot het Wilhelminaplein dat zijn naam moest veranderen — overal liet de bezetter sporen na. 
Zijn lezing wordt gegeven in de reeks Zin op Zondag, in ’t Huis te Poort.

In ontmoetingscentrum De Werf verzorgt Youri Verlinde een gratis workshop Schaken, voor beginners. Tussen twee en vier behandelt hij eerst de basisprincipes in het eerste uur, en wordt er een oefenpartijtje gespeeld in het tweede uur. Een volgende sessie staat gepland op 1 juni. Er zijn ervaren schakers aanwezig die mee kijken en tips geven. 

In Wenneker Cinema is om een uur deel twee van De Familie te zien. Om half vier begint de vertoning van de film Salam Gembira (Hartelijke Groeten). De film wordt ingeleid door regisseur Dzul Sungit en Wilma Ruis (COC Rotterdam), dit in het kader van de Regenboogmaand.

En natuurlijk zijn het Stedelijk Museum, het Jenevermuseum en verschillende galeries vandaag geopend. En is de tentoonstelling met dertig bijzondere portretten van Bas Braad te zien op het terrein van de voormalige glasfabriek.