Categorieën

Service

Ziekenhuis 'niet ontevreden' over financieel resultaat

Ziekenhuis 'niet ontevreden' over financieel resultaat
Gezond

Ziekenhuis 'niet ontevreden' over financieel resultaat

  • Redactie
  • 13-08-2023
  • Gezond
Ziekenhuis 'niet ontevreden' over financieel resultaat

SCHIEDAM - Het Franciscus Gasthuis & Vlietland sluit 2022 af met een lager financieel resultaat dan in 2021. Over afgelopen jaar blijft er onder de streep 6,8 miljoen euro over, tegen 9,2 het jaar ervoor. In 2020 was het resultaat 7,8 miljoen.

Wel is het resultaat over afgelopen jaar hoger dan begroot. Het Schiedams/Rotterdamse ziekenhuis had gepland om op een plus van 5,2 miljoen uit te komen.

In de toelichting op het financieel jaarverslag geeft de raad van bestuur aan dat het lagere resultaat zowel te maken heeft met financiële factoren, met name een afwaardering voor de parkeergarage die in Rotterdam nog niet gebouwd wordt.

Op een netto omzet van 519,5 miljoen euro maakte het ziekenhuis 508 miljoen bedrijfskosten, plus 4,6 miljoen aan rentelasten.

“Gezien het achterblijvende productieniveau in 2022, de effecten van Corona, het hoge ziekteverzuim en het aantal vacatures, is er geen ontevredenheid over het financieel resultaat 2022”, schrijft de raad van bestuur.

Het Franciscus Gasthuis & Vlietland kwam ook goed uit de ‘financiële stresstest’ waaraan BDO jaarlijks de Nederlandse ziekenhuizen onderwerpt. In het laatste rapport, van afgelopen herfst, waarin de accountant en adviseur stelt dat de financiële positie van de ziekenhuizen ondanks het Corona-infuus nog kwetsbaar is, komt het ziekenhuis in Schiedam en Rotterdam op de twaalfde plek in een rangschikking van 64 ziekenhuizen. Een jaar eerder was dat nog plek 23. De financiële staat van het hospitaal krijgt van de onderzoekers een negen. Met name de solvabiliteit van 47,4 procent hoort bij de hoogste van Nederland. Als minste van de vijf financiële factoren waarop is vergelijken, worden de opbrengsten van het ziekenhuis aangemerkt, maar deze verbeteren ten opzichte van eerder, zo blijkt uit de cijfers van BDO.

Zie ook dit artikel.