Bezoek voor groen blauw schoolplein basisscholen
- Advertorial
- 16-06-2023
- Onderwijs

De wethouder overhandigde de poster van de stimuleringsregeling ‘Groen blauwe schoolpleinen’ aan schooldirecteur Marc de Lange; foto: SIKO
SCHIEDAM - Vanmorgen waren onderwijswethouder Dogukan Ergin en Dave Ensberg-Kleijkers, directeur van Jantje Beton, op bezoek bij basisschool De Vlinder in Schiedam. Zij namen een kijkje op het ‘groen blauwe’ schoolplein van De Vlinder en De Violier, dat sinds vorig jaar in gebruik is. Binnen schooltijd spelen de kinderen van De Violier en De Vlinder op het natuurlijke speelplein. Na schooltijd kunnen alle kinderen uit de wijk er spelen.
De wethouder overhandigde de poster van de stimuleringsregeling ‘Groen blauwe schoolpleinen’ aan schooldirecteur Marc de Lange. Schiedamse scholen kunnen tot 18 juni een motivatieformulier indienen om kans te maken op een gratis groen buitenlokaal. Op woensdag 21 juni maakt de gemeente bekend welke school gratis procesbegeleiding en een buitenlokaal verdient.
De stimuleringsmaatregel van de gemeente Schiedam sluit aan bij een nationaal plan van Jantje Beton en IVN, Instituut voor natuureducatie. Zij willen In één schoolgeneratie (2030) een speels en natuurrijk schoolplein bij iedere basisschool in Nederland, dat in de pauze, tijdens de les én na schooltijd gebruikt wordt als plek voor spel, ontwikkeling en ontmoeting.