Categorieën

Service

Lekker bewegen en gezond eten tijdens de Jozef Vierdaagse

Lekker bewegen en gezond eten tijdens de Jozef Vierdaagse
Onderwijs

Lekker bewegen en gezond eten tijdens de Jozef Vierdaagse

  • Advertentie
  • 11-04-2023
  • Onderwijs
Lekker bewegen en gezond eten tijdens de Jozef Vierdaagse

SCHIEDAM - Op basisschool Sint Jozef was het bewegen wat de klok sloeg afgelopen week. Plus: gezond eten, want dat is daar onlosmakelijk mee verbonden. 

Op woensdagochtend waren er al de Koningsspelen, op het terrein van Excelsior '20. Rachèl Smit, evenementcoördinator bij de Sint Jozef. "Gezonde voeding en voldoende bewegen zijn een speerpunt op onze school. Onder het motto 'als je je goed voelt, kun je beter leren'. Tijdens de Jozef Vierdaagse volgden onze leerlingen een kookworkshop en deden ze aan bewegend leren. De kinderen liepen tijdens een 'Rondje Schiedam' in alle parken en deden daar een leuke beweegactiviteit. We maakten met de leerlingen van groep 6 een uitstapje naar Diergaarde Blijdorp; daar leerden ze hoe belangrijk gezonde voeding voor dieren is." En er was de sponsorloop in het kader van de Vastenactie. De leerkrachten van de Sint Jozef gaven natuurlijk het goede voorbeeld. Woensdagmiddag na de Koningsspelen was er een gezonde lunch. Daarna volgde het hele team een cricketworkshop bij Excelsior '20. En dat was nog niet alles: ook op de rol stonden kookworkshops, bewegend leren circuits, smaak- en proeflessen en verschillende samenwerkingsopdrachten. Zo werd het voor de leerlingen een bijzondere 'vierdaagse'.

SIKO

Burgemeester van Lierplein 71, Vlaardingen

Meer over SIKO →